Dymiace Xbox Series X zaplavili internet. Sú zábery reálne?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Už dva dni sú oficiálne nové konzoly Xbox Series X a S na svete. Prví šťastlivci už stihli konzoly aj vyskúšať, zahrať si prvé hry. Viacerí sa so svojimi dojmami aj podelili, pričom internetom kolujú aj zábery dymiacich Xboxov. Všetko je ale inak než by ste si mysleli.

Viacero majiteľov zverejnilo na Twitteri krátke videá, ako im nové Xboxy doslova dymia pod rukami. Škodoradostní užívatelia si z toho samozrejme robia srandu. Len niekoľko z nich však správne poukázalo kde je problém.

Vo väčšine prípadov totiž nejde o problém konzoly, ale o šikovný trik majiteľov. Ten docielia pomerne jednoducho – elektronickou cigaretou. Nasajú z nej dym a potom ho vyfúknu v spodnej časti konzoly. Tá následne tento dym nasaje a vypustí ho hornou časťou. Efekt dymiacej a pokazenej konzoly je tak na svete.

Na situáciu reagoval aj samotný Xbox. Ten varuje, že dym je vlastne voda v plynnom skupenstve. A práve voda si s elektronikou veľmi netyká. Na Twitteri dokonca pred takýmto konaním varuje. „Neverili sme, že to budeme musieť povedať, ale prosím, nevydychujte dym zo svojej vape cigarety do vnútra konzoly.“

Nič to však nemení na tom, že nové Xbox Series X sa potýkajú aj s reálnymi problémami. Hráči sa sťažujú na fragmenty obrazu, nemožnosť pripojiť sa s funkčným účtom či nekonečným cyklom zapínaní a vypínaní konzoly bez viditeľnej príčiny.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x