EA Sports FC 24 dostane ďalšiu konkurenciu. O pozornosť sa hlási Man of the Match

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Trochu toho futbalového šťastíčka si pre seba chce ukradnúť chystaný projekt simulátora futbalu menom Man of the Match. Tento naozaj unikátny videoherný projekt už čoskoro spustí kampaň na crowdfundingovom serveri Kickstarter.

Ako uvádzajú tvorcovia na webových stránkach, Man of the Match je futbalová videohra pre konzoly aj PC, ktorá bude zadarmo, naopak vám hraním ešte zarába peniaze a je vytvorená „komunitou pre komunitu“.

- Reklama -

Titul nebude obsahovať žiadne licencie, pôjde totiž o to hlavné, a teda samotný šport. Každý hráč si vytvorí vlastnú postavu, vlastného futbalistu, s ktorým potom bude hrať zápasy, poprípade zamieri na trénerskú stoličku.

Vývojári vlastne sľubujú komplexný zážitok, ktorý budú môcť používatelia zdieľať so všetkými spoluhráčmi po celom svete. Zaujímavo pôsobí aj systém peňažných odmien, ktoré budú hráči získavať za to, že hrajú Man of the Match.

Na svojom webe tvorcovia uvádzajú, že z peňazí získaných od partnerov a sponzorov budú vyplácať odmeny hráčom v hre (vám), ako je to v skutočnom svete. Pritom budete mať aj možnosť kúpiť si in-game futbalový klub, za ktorý ale budete musieť zaplatiť. Touto mechanikou tak hra trochu prerastá do metaversu, pretože umožňuje vlastniť virtuálny statok.

- Reklama -

Bezmála 2-minútový trailer toho o hre príliš veľa nevypovedá, ale už čoskoro by sme sa mali dozvedieť viac. V utorok 1. augusta totiž autori spúšťajú kampaň na portáli Kickstarter, kde budú chcieť od komunity vybrať prostriedky na financovanie vývoja. Uvedenie je následne naplánované „niekedy na rok 2025“.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -