EA Sports FC 24 sa ukázal v prvom traileri. Hráčom sa nepáči výzor futbalistov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Nástupca úspešnej FIFA 23 je tu. Spoločnosť Electronic Arts zverejnila prvý trailer pre EA Sports FC 24. Futbalová hra bude prvou z novej éry, v ktorej má dôjsť k zvýšeniu kvality a autentickosti.

Vývojári prostredníctvom videa pozývajú do nového klubu. Do neho sa môže pridať každý a podieľať sa na vytváraní nových momentov, ktoré sa zapíšu do histórie. Na skutočné zábery z hrania si ale budeme musieť počkať. Video je vytvorené vo Frostbite engine, na ktorom EA Sports FC 24 beží. Tiež je jasné, že hviezdou je Erling Haaland, nórsky útočník v službách anglického Manchester City. Ten minulú sezónu zažiaril. Na obálke Ultimate Edition ich ale bude cez 30.

- Reklama -

Tváre futbalistov a futbalistiek na obale sú však trochu divné. Hráči v komentároch poznamenávajú, že niektoré známe mená je doslova ťažko rozoznať. Ostáva len veriť, že ide o nevydarený obal, resp. plagát ku hre, a v konečnom dôsledku sa dočkáme krajších tvárí.

Či sa tak stane sa dozvieme už vo štvrtok, 13. júla, o 18:30 nášho času. Doraziť by totiž mali gameplay zábery. Podľa dataminera billbil-kun má EA Sports FC 24 vyjsť 29. 9. 2023. Očakávajú sa verzie pre súčasnú aj starú generáciu konzol, rovnako tak pre PC.

Prvý ročník s novým menom

EA Sports FC 24 je za takmer 30 rokov prvou futbalovou hrou od Electronic Arts, ktorá neponesie názov FIFA. Má pred sebou ťažkú úlohu, pretože FIFA 23 počas prvého týždňa oslovila viac ako 10,3 milióna hráčov. Tým vytvorila rekord pre sériu.

- Reklama -

EA odmietla s Medzinárodnou futbalovou asociáciou podpísať novú zmluvu. Údajne FIFA za použitie jej názvu chcela miliardu dolárov na štyri roky. Ušetrené peniaze boli podľa všetkého investované do marketingu. EA sa okrem iného stala hlavným sponzorom španielskej najvyššej ligy a premenovala ju na LaLiga EA Sports. Druhá divízia sa od nového ročníka volá LaLiga HyperMotion. Tá teda propaguje technológiu vylepšujúcu zápasy. Vo FIFA 22 okrem iného umožnila nasnímať pohyb 22 profesionálnych futbalistov hrajúcich vo vysokom tempe. „Výsledný bezkonkurenčný objem kvalitných údajov o pohybe skutočných hráčov je základom pre pohyb jednotlivcov i tímov vo FIFA 22,“ tvrdili vývojári.

Gianni Infantino, prezident organizácie FIFA, vyhlásil, že Medzinárodná futbalová asociácia spolupracuje s radom štúdií a vydavateľov. V nadchádzajúcich rokoch má na rôzne platformy vyjsť viacero hier, ktoré budú od seba odlišné. Podľa neho budú najlepšie e-šport hry pre každého chlapca a dievčatá hry FIFA 25, 26, 27 a tak ďalej. To by znamenalo vynechanie tohto ročníka.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -