Elden Ring: Shadow of the Erdtree pokračuje vo vytáčaní hráčov do nepríčetna. Vývojári prišli s jednoduchou radou

Mário Gurský Mário Gurský

Hra Elden Ring: Shadow of the Erdtree je ťažká, naozaj ťažká. Aj keď nejde o niečo neprekonateľné, nieje to ani prechádzka ružovou záhradou. Ide o kvalitné a tradične náročné DLC od FromSoftware ako to býva. Tento „kontroverzný“ nárast obtiažnosti, v žánri, ktorý je známy sériou kontroverzných nárastov obtiažnosti, viedol na Steame zatiaľ k hodnoteniu zmiešané.

Sťažnosti sú obvyklé. Bossovia útočia príliš rýchlo, spôsobujú príliš veľké poškodenie, kamera je zlá, rytier Black Gaol ma zmlátil a ukradol mi peniaze na obed, nechcem loviť fragmenty Scadutree a tak ďalej. Ako to býva, mnohé z týchto hodnotení časom zmiznú. Určite každý jeden z nás „souls“ hráčov už stretol svoj bod nervovej nepríčetnosti z nejakého bossa alebo len „obyčajného“ nepriateľa. Na druhú stranu treba priznať, že zo škálovania fragmentov Scadutree idú zmiešané pocity. Ide o systém sily špecifického pre DLC, ktorý zvyšuje vaše poškodenie, ktoré dávate a znižuje prichádzajúcu bolesť o značnú rezervu.

- Reklama -

Spoločnosť Bandai Namco, zrejme v reakcii na to, napísala na Twitteri zdrvujúco zdvorilú pripomienku hráčskej základni: „Toto je len návrh, skúste si zvýšiť úroveň vášho Scadutree Blessing“. Jednoduché, účinné, zničujúce.

Je to ten najcivilizovanejší spôsob, ako povedať „môžete si za to sami“, aký si možno predstaviť, hoci nie je bez zásluhy. Stále vidím videá, na ktorých hráči zúria, keď ich Blackgaol Knight dvakrát prestrelí. Podobne ako Margit v základnej hre mám pocit, že Blackgaol Knight (a do istej miery aj Rennala) sú tu na to, aby vás naučili ísť najprv preskúmať.

Napriek tomu je obtiažnosť DLC oproti základnej hre oveľa väčšia. Väčšine bossov sa môžete celkom spoľahlivo vyhnúť (okrem záverečného), keď sa naučíte ich vzorce, ale to nič nemení na tom, že všetci stále vyžadujú zapamätanie si na úrovni Malenia. Sú rýchli, neuveriteľne agresívni a ich večne dlhé kombá sa zvýšili na 11.

- Reklama -

Problémy s ťažkosťami dokonca viedli k tomu, že niektoré významné osobnosti sa buď odhlásili, alebo zmenili svoje predtým žiarivé recenzie. Iron Pineapple, prominentný Souls tuber, expanziu chválil všetkými desiatimi, než sa časom dopracoval k diferencovanejšiemu názoru – ako je vidieť v časti komentárov jeho recenzného videa: „medové týždne sú skutočná vec“. Hoci stále tvrdí, že ľudia „príliš ignorujú požehnanie Scadutree“.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x