Embracer Group v priebehu roka prišla o tisícky ľudí, zrušila 80 hier

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Švédsky kolos sa “pochválil” výsledkami svojej reštrukturalizácie. Embracer Group bola donútená siahnuť k prepúšťaniu, rušeniu projektov a predaju štúdií po tom, čo nevyšla investícia vo výške dvoch miliárd dolárov od Savvy Games Group, ktorú vlastní saudská vláda.

V období od 1. 4. 2023 do 31. 3. 2024 celá skupina prišla o 4532 ľudí. Do tohto počtu je započítaných aj približne 3000 zamestnancov, o ktorých firma prišla z dôvodu predaja veľkej divízie Saber Interactive. Táto divízia sa počíta aj do celkového počtu 44 štúdií, ktoré boli uzavreté (Volition či Free Radical Design), alebo predané (okrem iného Gearbox Software). Napriek tomu má Embracer teraz viac ako 10 000 zamestnancov.

- Reklama -

Počet hier vo vývoji sa znížil o 80. Aj keď sa to môže zdať ako vysoké číslo, tak tímy pod Embracer Group majú do 31. 3. 2025 dorobiť viac ako 70 titulov. Medzi nimi je aj Kingdom Come: Deliverance 2 od českého štúdia Warhorse a Killing Floor 3. Od týchto dvoch projektov si vedenie Embraceru veľmi sľubuje. Očakáva minimálne rovnaký úspech ako Dead Island 2. Zombie vyvražďovačky sa za rok predali 3 milióny kusov. Vďaka Game Passu a PS Plus Premium si hru vyskúšali ďalšie 4 milióny hráčov. V príprave je tiež nové Metro v štúdiu 4A Games.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x