Epic žiada súd, aby prikázal Apple vrátiť Fortnite na iOS

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Kauza okolo Epicu a Apple neutícha, práve naopak. Epic Games prišiel prednedávnom s informáciou o tom, že požiadal súd, aby Apple ich Fortnite zaradil späť do obchodov, a to ešte pred hlavným pojednávaním, ktoré má byť 28. septembra.

Sudkyňa Yvonna Gonzalez Rogersová má tak na stole 182-stranový dokument s vymedzením škôd, ktoré Epicu vznikajú. Práve tento dôkaz požadovala už pri prvom predbežnom vypočúvaní. V predmetnom dokumente Epic hovorí o citeľnom odlive zákazníkov z radov hráčov Fortnite a nenapraviteľných škodách, ktoré mal Apple svojim konaním spôsobiť.

- Reklama -

Epic tak podľa ich slov prišiel o 60 % denného počtu hráčov. Na tabletoch a telefónoch od Applu hrá 1/3 hráčov, čo predstavuje 350 miliónov ľudí. Vývojári sa preto obávajú, že o nich nadobro prídu. Informuje o tom The Verge.

Epic už v tejto vojne s Apple vyhral jednu z bitiek. Súd im dal totiž za pravdu a prikázal Apple, aby naďalej nebránila vývojárom pracovať s Unreal Enginom v systéme iOS. Návrat Fortnite na ich zariadenia však doteraz neprebehol. Pripomenul to portál GamesIndustry.

Ako sa celý spor skončí je nateraz ťažké predpovedať. Z určitých pohľadov majú pravdu obidve strany. To znamená, že súd má pred sebou neľahkú úlohu. Kauzu aj naďalej sledujeme a o všetkom dôležitom vás samozrejme budeme informovať.

- Reklama -
- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] ako Microsoft Windows, Xbox ONE, PlayStation 4 a dokonca aj na mobilných telefónoch so systémom iOS alebo aj […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x