F1 24 ponúkne oficiálne hlasy pilotov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Hoci sa štvrtkový podvečer niesol najmä v duchu predstavenia Kingdom Come: Deliverance II, svet sa rozhodne nezastavil. Dokazujú to napríklad ľudia z Electronic Arts a Codemasters, ktorí bližšie predstavili nový ročník pretekárskej série F1.

Hoci už prichádzali náznaky, že sa k odhaleniu prvých detailov schyľuje, stalo sa tak bez upozornenia prostredníctvom prvého súvislejšieho videa a tlačovej správy, odhaľujúcej napríklad novinky spojené s jazdným modelom monopostov alebo prepracovanou rádiovou komunikáciou medzi pilotmi a inžiniermi v boxoch. Áno, fanúšikovia F1 sa konečne dočkajú skutočných hlasov jednotlivých jazdcov, od čoho si EA sľubuje ešte lepší zážitok a atmosféru.

- Reklama -

Začnime ale tým, čo je pre hru z dlhodobejšieho hľadiska oveľa podstatnejšie. Zrejme aj vďaka užšej spolupráci s Maxom Verstappenom sa vývojári z Codies rozhodli prepracovať jazdný model, aby bol v súlade s aktuálnymi vlastnosťami monopostov a lepšie zodpovedal skutočnosti. Ako je už u EA zvykom, nový jazdný model nesie označenie Dynamic Handling, vo finále by ale malo ísť skrátka o nový mix vlastností a vplyvov vychádzajúcich z okruhov aerodynamiky, pneumatík a motora.

Všetky jazdné vlastnosti sú vylepšené, vrátane prejazdov zákrutami, valivého odporu, tlaku bŕzd alebo teploty trate

uvádza správa EA

Hráči majú podľa EA dostať adekvátnu spätnú odozvu, ktorá by v ideálnom prípade mala viesť k zlepšeniu ich výkonu na trati.

Čo sa týka vylepšenia nepretekárskych aspektov, vývojári sa napríklad zamerali na zmeny jednotlivých tratí. Sľubujú spresnenie na Silverstone a zahrnutie noviniek napríklad v Spa alebo v Džide. Hádam, že nie som jediný, kto sa potom vyslovene teší na spomínané novinky týkajúce sa rádiovej komunikácie, ktorá zostávala roky rovnaká a hlavne veľmi neautentická.

- Reklama -

Napríklad F1 Manager naznačil, že využitie skutočných hlasov jazdcov môže pôsobiť veľmi dobre a vývojári z Codies k tomuto kroku konečne pristúpili. Bohužiaľ, v tlačovej správe sa neuvádza, akú širokú paletu hlásení môžeme očakávať, s prihliadnutím na to, že existujú hodiny a hodiny skutočných záznamov komunikácie, by však výsledok mohol byť obstojný. Vývojári k tomu tiež pridávajú ďalšie zmeny v spracovaní televíznych prenosov, kým ale hru neuvidíme v behu, nemožno bližšie nič hodnotiť.

Rozsiahle zmeny a vylepšenia sa potom týkajú režimu kariéry, ktoré by mali znamenať podľa kreatívneho riaditeľa Leeho Mathera najväčší skok od roku 2016. Do hry ešte silnejšie vstúpi reputácia a postavenie vášho pilota, vývojári sľubujú napríklad tajné stretnutia s niektorým z rivalov nad potenciálnou novou zmluvou alebo nutnosť plniť ciele stanovené vaším aktuálnym kontraktom.

Reputácia pilota by potom mala ovplyvniť aj prístup celého tímu vrátane oddelenia výskumu a vývoja. Aby boli hráči motivovaní nad rámec túžby zvíťaziť v pretekoch, do kariéry vstúpia aj čiastkové výzvy napríklad v podobe opakujúceho sa dokončenia pretekov na bodoch alebo zisku titulu majstra sveta. Kariéru potom bude možné jazdiť v tandeme s ďalším hráčom, ako to bolo už v predchádzajúcich dieloch. Špecialitou na záver sú skrátené sezóny zostavené z niekoľkých výziev pre konkrétnych pilotov, ktoré navyše budú môcť fanúšikovia ovplyvniť svojím hlasovaním.

V závere tlačovej správy ešte ľudia z EA potvrdzujú, že ostatné herné módy budú aj naďalej združené pod hlavičkou F1 World, kam prirodzene vstúpi aj tradičný Podium Pass s výzvami a kozmetickými odmenami. A vzhľadom na to, že už poznáme dátum vydania – 31. mája – samozrejme už bežia predobjednávky všetkých cieľových verzií.

Hra vychádza na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a samozrejme aj na PC. Cena štandardnej edície je nastavená na 70 eur za PC verziu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x