Frontier potvrdzuje tretí diel Jurassic World Evolution

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Fanúšikovia dinosaurov a budovania zábavných parkov sa dočkajú tretieho dielu Jurassic World Evolution. Britské štúdio Frontier Developments potvrdilo novú hru ako súčasť zmeny stratégie, ktorá reaguje na horšie výsledky pri snahe expandovať do nových žánrov.

Prepadákom sa ukázali manažérske hry z prostredia F1 aj real-time stratégie Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin. Návrat k budovateľsko-manažérskym stratégiám, ako sú Planet Zoo, Jurassic World Evolution a Planet Coaster, je tak prirodzenou voľbou.

- Reklama -

Výkonný producent Jonny Watts o novom titule hovorí ako o tretej hre Jurassic World. S ohľadom na úspech prvého a druhého dielu Jurassic World Evolution však možno očakávať, že vo Frontier Developments budú pokračovať práve s týmto názvom. Hru máme očakávať medzi 1. júnom 2025 a 31. májom 2026, čo pekne zapadá do premiéry nového filmu Jurský svet. Ten bude mať v kinách premiéru 2. júla 2025.

Čo môžeme od trojky Jurassic World čakať? Zrejme väčšie možnosti pri budovaní a správe zábavného parku, ako aj na nové druhy dinosaurov. Ostatne, takto bol rozširovaný aj diel druhý.

V britskej spoločnosti chcú každý rok počas nasledujúcich troch rokov uviesť na trh novú kreatívnu/manažérsku hru. Okrem Jurassic World chystajú neoznámený projekt patriaci do ich značky. Ten vyjde od 1. júna 2024 do 31. mája 2025 a bude oznámený v nadchádzajúcich mesiacoch. Sem sa radí Planet Zoo a Planet Coaster. A v období od 1. júna 2026 do 31. mája 2027 vyjde tretia hra. Že by sme dostali pokračovanie Planet Zoo aj Planet Coaster? Nezabudnite, že počas tohto leta vyjde ešte F1 Manager 2024.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x