Google Play a Apple App Store odhalili mobilnú hru roka

Michal Frajkor Michal Frajkor

Tento rok sa nám pomaly blíži ku koncu a množstvo obchodníkov a predajcov postupne zverejňuje súhrn celého roka. Nás zaujíma, samozrejme, ten herný. Medzi prvými, ktorí odhalili štatistiky a zverejnili tak aj hru roka, sú obchody s mobilnými hrami Google Play a Apple App Store. Zaujímavosťou je, že v oboch týchto obchodoch sa mobilnou hrou roka stala tá istá hra.

Je ňou Genshin Impact. Obchod Google Play vyzdvihol jej vlastnosti najmä v oblasti samotnej veľkosti hry a naozaj pozoruhodnej hrateľnosti na mobilných zariadeniach. Súboje sú podľa hodnotenia rýchle a svižné a svoje hodnotenie zakončil obchod tak, že jednoducho ide o najlepšiu hru, akú v tomto roku hrali.

- Reklama -

Obchod Apple App Store vyhlásenie mobilnej hry roka nijak podrobnejšie nekomentoval, no tiež sa ňou stala hra Genshin Impact. Okrem toho sa k oceneniu dostalo aj niekoľko iných hier v rôznych kategóriách. Legends of Runeterra bola vyhlásená za najlepšiu hru roka na zariadenia iPad. Disco Elysium získala cenu za platformu Mac, Dandara Trials of Fear získala cenu za Apple TV spot a hra Sneaky Sasquatch bola vyhlásená za hru roka vrámci služby Apple Arcade.

Celkovým víťazom je však hra Genshin Impact a na tom sa nič nemení. Vstúpila na trh s veľkou silou a odvtedy si získava množstvo fanúšikov. Ponúka grafiku podobnú hre The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jednoduché ovládanie a množstvo obsahu. Hrať ju môžete aj s priateľmi. Vývojári sa o hru pravidelne starajú a stále pridávajú nový obsah. Najbližšie k nám zavíta nový región Dragonspire.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x