Príbehový trailer Star Wars: Outlaws potvrdil dátum vydania i pokračovanie istého fenoménu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Podľa očakávania nám v utorok spoločnosť Ubisoft nadelila nový trailer lákajúci na akčnú adventúru Star Wars Outlaws od štúdia Massive Entertainment. Po niekoľkých mesiacoch relatívneho ticha tu tak máme nové príbehové čriepky, ktoré zahŕňajú napríklad zločinecké syndikáty Huttov, Pykeov a Červeného svitania. K týmto kriminálnym organizáciám, ktoré je možné poznať z ostatných médií so značkou Star Wars, sa teraz pridáva frakcia Zerek Besh a jej šéf Sliro.

Práve Sliro predstavuje dôvod, prečo je na hlavnú hrdinku hry Kay Vess vypísaná odmena, a to kvôli akejsi neúspešnej zákazke. Teda sa v jadre príbehu Star Wars Outlaws nachádza snaha o vykúpenie a opätovné nadobudnutie slobody. Tá ale nie je zadarmo, a tak musí mladá darebáčka uskutočniť pomerne veľkú lúpež a obrať syndikát Zerek Besh o jeho bohatstvo.

- Reklama -

Hoci je zameranie príbehu na galaktické podsvetie v čase medzi piatou a šiestou filmovou epizódou Star Wars v rámci videohier z preďalekej galaxie relatívne unikátne, súdiac podľa trailera dôjde na veľké množstvo dobre známych prvkov. V otvorenom svete hry na nás čaká napríklad Jabba a jeho palác na piesočnej planéte Tatooine, v ktorom je k videniu aj Han Solo zmrazený v karbonite. Samozrejmosťou je aj množstvo zástupcov imperiálnych síl, medzi ktorými nájdeme Death Troopery, TIE Interceptory či kráčajúcu AT-ST.

Priaznivci piesku a seriálu Mandalorian sa navyše môžu tešiť na stretnutie s kraytským drakom. A kde je Tatooine, tam musí byť aj v krajine zakopaný sarlacc. Aby toho nebolo málo, vyzerá to, že medzi spojencov Kay bude patriť zástupca hlodavcom podobnej rasy Chadra-Fan alebo čierny protokolárny droid, ktorý dosť pripomína obľúbeného droida 0-0-0 alias Nuláka z komiksov. Medzi nepriateľmi zase nájdeme všestrannú lovkyňu odmien menom Vail.

Prostredníctvom nového trailera došlo tiež k oficiálnemu oznámeniu dátumu vydania, ktorým je 30. august 2024. Už v priebehu utorka sme sa ale zásluhou YouTube kanálu japonskej vetvy Ubisoftu dozvedeli, že Star Wars Outlaws v skutočnosti dorazí na trh o tri dni skôr. Avšak len pre tých, ktorí si predobjednajú Gold či Ultimate edíciu. Takzvaný predbežný prístup pri kúpe drahšej verzie hry si v priebehu minulého roku osvojil rad vydavateľov, a to aj v prípade singleplayerových projektov, takže Ubisoft pokračuje vo využívaní lacného, otrepaného, ale zjavne fungujúceho marketingového triku.

- Reklama -

Ako sa zdá, mnohí hráči na možnosť zahrať si o niekoľko dní skôr reagujú, aj keď ide v skutočnosti iba o malý, umelý odklad pre tých, ktorí nechcú vydavateľovi dávať žiadne peniaze navyše. V okamihu, keď je hra pripravená na predbežný prístup, je totiž vždy považovaná za hotovú a pri formálnom uvedení na trh sa už v nej nič nemení. Okrem tejto „kulišárne“ však majitelia Gold edície, ktorú si môžete predobjednať za 109,99 eur, dostanú ešte Season Pass, ktorý zahŕňa dva platené prídavky ponúkajúce nové príbehy, lokácie a úlohy.

Súčasťou ponuky je aj exkluzívna misia Jabba’s Gambit a balíček Kessel Runner Character Pack, v ktorom nájdeme kozmetické predmety pre Kay a jej zvieracieho spoločníka Nixe. Misia Jabba’s Gambit pritom má byť dostupná už v deň vydania, takže tu máme aj prípad časti obsahu základnej hry, ktorý bol uzamknutý v snahe presvedčiť hráčov, že by za Star Wars Outlaws vážne mali dať viac ako východiskových 69,99 eur. Teda že pokiaľ si nepriplatia, nielen, že hru dostanú do rúk o niekoľko dní neskôr, ale navyše ju dostanú bez všetkého dostupného obsahu.

A Ultimate edícia? Tá je dostupná za cenu 129,99 eur (alebo v rámci predplatného Ubisoft+) a okrem základnej hry, trojdňového predbežného prístupu a Season Passu obsahuje digitálny artbook a balíčky Rogue Infiltrator Bundle a Sabacc Shark Bundle s kozmetickými predmetmi pre Kay, Nixe, loď Trailblazer, blaster a speeder. Za predobjednávku ľubovoľnej edície potom dostanete ešte The Kessel Runner Bonus Pack so skiny pre speeder a Trailblazer. Ubisoft skrátka svoje praktiky najskôr nikdy nezmení, a tak tu máme ďalší dôkaz toho, že spoločnosť Lucasfilm, ktorá spravuje celú značku Star Wars, dáva herným vydavateľom úplne voľnú ruku v otázke toho, akým spôsobom majú nové Star Wars hry predávať.

Pokiaľ si predobjednáte niektorú z drahších edícií Star Wars Outlaws vo verzii pre PC, PlayStation 5 alebo Xbox Series X|S, platí pre vás dátum vydania 27. augusta 2024. Ostatní si musia počkať na 30. augusta 2024.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x