GTA VI vstupuje do záverečnej fázy vývoja

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Všetko smeruje k vydaniu Grand Theft Auto VI v roku 2025. Podľa finančných správ plánuje spoločnosť Take-Two Interactive gangsterskú akciu uviesť na trh v prvých troch mesiacoch roku 2025. Oficiálny termín ale ešte nebol stanovený a môže pokojne dôjsť k miernemu odkladu.

Zvonku to vyzerá, že ide všetko podľa plánu. Očakávaná hra vstúpila do záverečnej fázy vývoja. V tej sa Rockstar zameriava na produktivitu, najvyššiu kvalitu a bezpečnosť. Preto je zamestnancom nariadené od apríla tohto roku byť v kanceláriách päť dní v týždni. V stredu to podriadeným v e-maile oznámila Jenn Kolbe, šéfka vydavateľstva Rockstaru, aby sa zamedzilo ďalším únikom a zvýšila sa produktivita, uvádza agentúra Bloomberg.

- Reklama -

„Prevedenie týchto zmien nás stavia do najlepšej pozície na to, aby sme dodali ďalšie Grand Theft Auto na úrovni kvality a lesku, ktorá zodpovedá rozsahu a ambíciám hry,“ uviedla a pripomenula plnenie harmonogramu vývoja. To má byť pri práci v kancelárii jednoduchšie.

Zamestnanci ale nie sú s rozhodnutím spokojní. Čo myslíte, sčítali sa doterajšie úniky? V septembri 2022 unikli gameplay zábery z raného vývoja verzie a na konci minulého roka sa predčasne objavil prvý trailer. Možno sú vývojári presvedčení, že dokážu vytvoriť takto ambicióznu a veľkú hru zo svojich domovov. Na diaľku vznikla napríklad akčná adventúra Marvel’s Spider-Man 2 pre PlayStation 5.

Vo videohernom svete má 75 % zamestnancov pracovať na diaľku. K zmene došlo v čase covidu a ľudia si pochvaľujú, že nemusia cestovať do kancelárií, ktoré sú často v bohatých štvrtiach. Navyše podľa prieskumu nemá práca na diaľku vplyv na produktivitu.

- Reklama -

GTA 6 vyjde najprv na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. O PC verzii Rockstar tradične nehovorí.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x