Helldivers 2 už nie je tak populárny

Mário Gurský Mário Gurský

Helldivers 2 hrá menej ľudí, ako na začiatku roka, čo objektívne povedané nie je žiadnym prekvapením. Pravdepodobne však stále viac, než ktokoľvek pôvodne očakával. Počas práve uplynulého pomalého letného víkendu začalo na sociálnych sieťach kolovať množstvo titulkov o údajnom poklese hry. Tie poukazovali na to, že titul za posledných 24 hodín prilákal na Steam len 45 315 hráčov. To je samozrejme oveľa menej ako jeho historické maximum na tejto platforme, ktoré dosiahlo 458 709.

Samozrejme, všetky hry zažívajú určitý pokles popularity v mesiacoch bezprostredne po svojom uvedení na trh – je to tak normálne, ako keď noc prechádza do dňa. Arrowhead bude zrejme chcieť hráčov opäť pritiahnuť budúcimi aktualizáciami obsahu, a hoci takýto úspech zjavne nikdy neplánoval, vieme, že po doterajšom predaji viac ako 12 miliónov kópií svoj plán navyšuje.

- Reklama -

Hra Helldivers 2 sa od svojho silného štartu samozrejme stretla s určitými neúspechmi, predovšetkým kvôli debaklu s prihlasovaním do PSN, ktorý spôsobil nečakanú vzburu medzi rozzúrenými hráčmi na PC. Spoločnosť Sony nakoniec ustúpila od svojho rozhodnutia vyžadovať účet pre svoju sieť, ale nie skôr, ako bola hra tisíckrát recenzovaná a stiahnutá z predaja v krajinách, ktoré nepodporujú službu japonského giganta.

Nedokážeme si predstaviť, že by kooperatívna strieľačka ešte niekedy dosiahla také vysoké hodnoty ako pri svojom uvedení na trh, ale s dobrou podporou po vydaní je jasné, že hra bude mať dlhý a ziskový životný cyklus. A to je napokon pre každú hru v rámci LIVE SERVICE najdôležitejší ukazovateľ.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x