Helldivers 2 zažíva obrovský úspech. Až taký, že to servery nezvládajú

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Helldivers 2 zažíva obrovský úspech. Počas víkendu k hre na PC v jeden moment sadlo až 407-tisíc hráčov a hráčok, čím sa strieľačka dostala medzi 25 najhranejších hier na Steame vôbec a prekonala v počte súčasne hrajúcich napríklad také Grand Theft Auto V. Tiež ide o doposiaľ najpredávanejšiu hru na PC vydávanú Sony. Lenže nečakaný záujem má aj svoju tienistú stránku – problémy so servermi.

Tímu Arrowhead Studios sa nedarí dostatočne rýchlo navyšovať kapacitu serverov, aby pojali rastúce čísla demokracie chtivých hráčov. To má za následok časté pády, problémy s pripojením do hry a vyplácaním odmien za misie. Kapacita súčasného počtu hráčov je momentálne zastropovaná na 450 tisícoch. Pôvodne sieťová infraštruktúra pojala 250 tisíc hráčov, než bola navýšená na 360 tisíc.

- Reklama -

Náš tím bez prestania pracuje na vyriešení problémov. Napriek tomu, že sa nám podarilo zmierniť niektoré dopady, stále zápasíme s tým, aby sme držali krok s nárastom Helldiverov. Preto sme museli počet súčasných hráčov zastropovať na zhruba 450 tisícoch, aby sme zlepšili stabilitu serverov. Budeme pokračovať v spolupráci s našimi partnermi, aby sme tento strop čo najskôr posunuli. Ak máte problémy s progresiou v hre, reštartujte hru, aby sa synchronizovala

vysvetlilo štúdio Arrowhead na Discorde

Helldivers 2 je skrátka podarená kooperačná akcia. Hra ponúka hromadu zábavy pri masakrovaní chrobáčikov či populácie robot a stačí jej na to len niekoľko vydarených hrateľnostných prvkov. Akciu z vtáčej perspektívy z prvého dielu vymenila za epickejšiu kameru z tretej osoby, v ktorej všetky tie veľkorysé efekty a odporní nepriatelia lepšie vyniknú.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x