Hry na Linux, ktoré sú zadarmo – TOP 5ka

Norbert Šinka Norbert Šinka

Keď dôjde na tému “hry pre linux” alebo “hry na linux-ové distribúcie”, ide v podstate o “zaprášenú tému”, pretože hier síce veľké množstvo, ale dnes v 85 percentách trhu skôr vládne Microsoft so svojím systémom Windows. Poznáte však hry pre linux, ktoré môžete hrať bez toho, aby ste do nich vrazili čo i len euro? Samozrejme, ide prevažne o populárne hry, lenže stále ide o hry, ktoré sú viac hrané na Windowse. Poďme sa pozrieť na zoznam TOP 5 bezplatných hier, ktoré je možné hrať na Linuxe a to v neposlednom rade aj prostredníctvom najznámejšej digitálnej platformy Steam.

#1 – War Thunder

Vedeli ste, že vojnový simulátor z prostredia 2. svetovej vojny podobný Wargaming hrám, je cross-platformové MMO, ktoré je možné hrať taktiež na Linuxe? Hra War Thunder kombinuje všetky prvky hier, ktoré sme videli už v hrách od WG. Tu je však možné voziť sa či už s tankami a obrnenými vozidlami, pilotovať lietadlá a taktiež riadiť námorné plavidlá z Druhej svetovej vojny a taktiež aj z tej Studenej.

- Reklama -

#2 – Star Conflict

Simulačná hra z vesmírneho prostredia, ktorá obsahuje PVP aj PVE hranie vám dovolí zhostiť sa úlohy elitného pilota v širokoplošných bojoch. Hra ponúka rôzne vesmírne lode, možnosť formovať aliancie so spoluhráčmi, prejaviť sa ako skúsený pilot v boji a dovolí vám prebádať nástrahy vesmíru. Hra je taktiež dostupná pre Linux a tiež ju je možné hrať prostredníctvom Steam-u.

#3 – Faeria

Téma “Hry na Linux” nezahŕňa len strieľačky, hry žánru MMO a podobne, ale sústredí sa aj v tomto prípade na kartové hry. V tejto zaujímavej kartovej hre s názvom Faeria, je vašou úlohou, logicky, zbierať kartičky. Získavate ich za výhry a s tým je spojené aj levelovanie. V hre sa stretnete so štyrmi elementami, ktoré sú oheň, voda, zem a púšť. Každý element disponuje inou hernou stratégiou a svojimi vlastnými schopnosťami.

#4 – Awesomenauts

Hra Awesomenauts je 2D hra v štýle MOBA (multiplayerová online bojová aréna, alebo v originálnom znení multiplayer online battle arena), ktorá ponúka akciu traja hráči proti trom. Taktiež sa radí medzi bezplatné hry dostupné pre Linux, ktorá určite stojí za vyskúšanie. Hra ponúka okrem online hrania aj offline prostredníctvom rozdelenej obrazovky.

- Reklama -

#5 – DOTA 2

Na “poslednú” priečku sme zaradili snáď druhú najpopulárnejšiu hru po League of Legends, DOTA 2. Táto hra priamo z dielne Valve, ktorý stojí aj za samotnou platformou Steam, ponúka taktiež bezplatné hranie na Linuxe so svojou vlastnou unikátnou a skvele spracovanou MOBA hrou, ktorá vychádza z pôvodnej DotA hry a je taktiež od pôvodného autora mapy Defense of the Ancients pre Warcraft 3.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x