Je Pokémon Go v ohrození? Veľké prepúšťanie v spoločnosti Niantic

Ľubomír Kováčik Ľubomír Kováčik

Štúdio Niantic stojace za Pokémon Go zatvára svoju kanceláriu v Los Angeles.

Niantic, mobilný autor známy pre hry ako Pokémon Go a Pikmin Bloom, robí veľké škrty. Spoločnosť zatvára svoju kanceláriu v Los Angeles. Ruší nadchádzajúci projekt Marvel a prepúšťa zhruba 230 zamestnancov.

- Reklama -

„V dôsledku nárastu príjmov, ktorý sme zaznamenali počas Covidu, sme zvýšili počet zamestnancov a súvisiace výdavky, aby sme mohli agresívnejšie pokračovať v raste, rozširovať existujúce herné tímy, pracovať na našej platforme AR, nové herné projekty a role, ktoré podporujú naše produkty a naších zamestnancov,” povedal Hanke, generálny riaditeľ Niantic. „Po Covide sa naše príjmy vrátili na úroveň pred Covidom a nové projekty v hrách a platformách nepriniesli príjmy úmerné týmto investíciám. Táto zmena vráti náklady a príjmy do súladu a zároveň zachová naše základné aktíva a dlhodobý rast.“

John Hanke hovorí, že Niantic bude naďalej pracovať na rozšírenej realite. Pokemon Go zostáva večnou hrou a najvyššou prioritou. Hanke tiež hovorí, že si je istý napredovaním ich ďalších hier, ako sú Pikmin Bloom, Peridot a Monster Hunter Now.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -