Konkurencia pre The Sims dostala stopku. Končí celé štúdio

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Mala to byť veľká konkurencia pre The Sims. Z ambicióznej hry Life by You od Roda Humblea (bol šéfom The Sims a potom Second Life) ale nič nebude. Po niekoľkých odkladoch bol titul zrušený. Vyzývateľ The Sims mal byť pôvodne spustený v predbežnom prístupe v septembri minulého roka.

Zrušenie hry oznámila spoločnosť Paradox Interactive, pod ktoré štúdio Paradox Tectonic spadá. Podľa vyjadrenia išlo o neuveriteľné ťažké rozhodnutie, avšak hra by nedokázala naplniť ich očakávania. Verzia, s ktorou by boli spokojní, je príliš vzdialená.

- Reklama -

Life by You je vo vývoji už dlhú dobu a my sme vždy boli nadšení potenciálom hry. Vždy sme dúfali, že by sa mohla presadiť v tomto žánri, ktorý je pre nás nový a vzrušujúci. Preto sme sa ju rozhodli dvakrát odložiť, aby sme dali štúdiu a hre skutočnú šancu využiť potenciál, ktorý sme v nej videli. S každým odkladom sme zaznamenali zlepšenie, čo nás pri spätnom pohľade možno viedlo k tomu, že sme sa namiesto celkového obrazu zamerali na detaily

vysvetľuje Paradox Interactive

Pred niekoľkými týždňami sme sa rozhodli odložiť vydanie predbežného prístupu, aby sme Life by You znova zhodnotili, pretože sme mali pocit, že jej stále chýbajú niektoré kľúčové vlastnosti. Hoci ďalší odklad patril medzi možnosti, keď sme mali na hru širší pohľad, uvedomili sme si, že cesta k uvedeniu na trh vo verzii, s ktorou by sme si mohli byť istí, je príliš dlhá a neistá

dodáva Paradox s tým, že musí zmeniť svoj proces pri vývoji hier

Tu by sa mala zmieniť budovateľská simulácia Cities: Skylines 2, ktorá síce vyšla, ale vôbec nenaplnila očakávania komunity.

So zrušením hry sa uzatvára aj štúdio Tectonic, ktoré v Berkeley v Kalifornii zamestnávalo 24 ľudí. To mi príde dosť málo na vývoj hry, ktorá mala zameniť žáner simulátorov života.

Life by You vám malo umožniť stavať domy, navrhovať domácnosti a rozprávať mnoho životných príbehov vašich zverencov, respektíve rodiny. Oproti The Sims mala hra ponúknuť rozhovory v skutočných jazykoch, ktoré mali byť generované na základe udalostí, ktoré sa v hre mali odohrať. Na dialógy autori veľa vsádzali a chceli ponúknuť aj ich editor, aby ste si všetko mohli upraviť.

- Reklama -

Fanúšikom simulácií života tak zostáva čakať na nové The Sims, zaujímavo vyzerajúce Paralives a dosť ambiciózne INZOI od Kraftonu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x