Kontroverzné The Day Before nadobro vypína servery. Autori, vraj, pracujú na novom projekte

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

The Day Before sa minulý rok zapísalo do hernej histórie ako jeden z najväčších prepadákov. Teraz nastal čas túto bolesť nadobro ukončiť.

Vydanie hry The Day Before bolo jednou z najkontroverznejších herných udalostí minulého roka. Po mnohých odkladoch a spore o autorské práva na názov hry sa The Day Before nakoniec dočkalo vydania na Steame. Nasledovala vlna veľmi negatívnych recenzií a mnoho hráčov požadovalo vrátenie peňazí. Recenzie a celkové ohlasy na hru The Day Before boli nakoniec také zlé, že sa vývojárske štúdio Fntastic rozhodlo hru ukončiť iba štyri dni po jej debute. Obvinenia z klamania, podvodu a kritika neúmernej ceny hry nakoniec spôsobili, že počet hráčov rýchlo klesol. Autori Fntastic a vydavateľ Mytona sa rozhodli servery nadobro vypnúť.

- Reklama -

V decembri vydavateľ Mytona oznámil, že servery hry The Day Before budú oficiálne vypnuté 22. januára 2024 a tento práve deň nastal. Od svojho odhalenia v roku 2021 si hra The Day Before vyslúžila množstvo špekulácií, ale aj prvotné nadšenie od mnohých ľudí, ktorých zaujímalo, či je hra pravá. Pravda sa nakoniec ukázala a cesta The Day Before skončila nadobro.

Zakladatelia vývojárskeho štúdia Fntastic, bratia Eduard a Aisen Gotovcevovci, už však údajne plánujú svoj ďalší projekt. Portál CD-Action tvrdí, že hovoril s bývalým zamestnancom štúdia, ktorý hovorí, že si šéfovia hľadajú „veteránov“, ktorí by začali pracovať na novej mobilnej hre.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x