Ktorá ďalšia hra od PlayStation sa dočká vydania na PC? Jeden z insiderov má odpoveď

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Sony pridáva drievka pod kotlom a pre počítače chystá ďalšie svoje hry. Budúci týždeň dorazí Horizon Forbidden West a o dva mesiace bude nasledovať vychvaľovaná samurajská akcia Ghost of Tsushima. Čo potom? Podľa známeho leakera na rad príde The Last of Us 2 Remastered.

Druhé dobrodružstvo Ellie pre počítače má byť oznámené v apríli. Tvrdí to leaker SilkKnight, ktorý predpovedal port Ghost of Tsushima na PC. K samotnému vydaniu hry má ale dôjsť neskôr, doba medzi oznámením a uvedením na Steame a Epic Games Store má byť dlhšia ako u Ghost of Tsushima. Sony možno cieli na koniec letných prázdnin, kedy býva celkom pokoj.

- Reklama -

Remaster The Last of Us 2 na PlayStation 5 vyšiel iba pred dvoma mesiacmi. Pochválil sa radom technických vylepšení, vrátane podpory ray tracingu, vyššieho rozlíšenia, lepších textúr a plynulejších animácií. Tiež priniesol nový obsah v podobe roguelike survival režimu No Return s 10 hrateľnými postavami z príbehovej časti. Okrem Ellie nechýba Dina, Jessa, Tommy, Joel, Abby, Lev, Yara, Mel či Manny.

V rovnakom tweete označuje leaker tento rok pre Sony za významný. Pravdepodobne sa chystajú ďalšie remastery/remaky. Pravidelne sa špekuluje o remaku pôvodnej série God of War a Bloodborne. Zabudnúť nemôžeme ani na predtým oznámený remake Until Dawn. Ten vyjde v tomto roku súčasne na PS5 a PC. Vedenie Sony predtým potvrdilo zámer skrátiť dobu medzi vydaním na konzole a počítače. Niektorým hráčom sa ale táto stratégia nepáči a pri oznámení PC verzie Ghost of Tsushima japonskú spoločnosť kritizovali. Poukazovali okrem iného na to, že Sony tento rok vydá viac hier na PC ako PS5.

Je otázkou, čo Sony tento rok vydá na PS5. Vieme, že sa až do 31. marca 2025 nedočkáme žiadneho pokračovania hitu. Zatiaľ dorazila kooperatívna strieľačka Helldivers 2 a objaviť sa môže ešte napríklad Concord od Firewalk Studios (ex-autori Call of Duty, Destiny či Titanfallu) alebo PvPvE lúpežná akcia Fairgame$ od Jade Raymond a štúdia Haven pre PS5 a PC. Potom sú tu tituly od iných vývojárov exkluzívne pre PS5 v podobe Rise of the Ronin a Stellar Blade, prípadne remake Silent Hillu 2 s ročnou konzolovou exkluzivitou.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x