Kúpu Activision Microsoftom dočasne zablokoval americký federálny súd

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Microsoft čelí po niekoľkých pozitívnych správach ďalšej prekážke v ceste za akvizíciou Activisionu Blizzard. Federálny sudca v Spojených štátoch totiž uskutočnenie obchodu dočasne zablokoval, zatiaľ čo čaká na rozhodnutie súdu, na ktorom požiadal protimonopolný úrad FTC o súdny príkaz (injunction).

Podľa dostupných informácií mali firmy plánovať uzavretie obchodu do 18. júla. Federal Trade Comission ale pre akvicíziu otvorene vystupuje a uzavretiu zmlúv sa snaží zabrániť súdnym príkazom. O ňom sa bude rokovať 22. alebo 23. júna a federálny súd teraz rozhodol, že ku kúpe nemôže dôjsť skôr ako päť dní po tomto vypočutí. Samozrejme v prípade, že sa súd nepostaví na stranu FTC a súdnym príkazom obchod nezablokuje úplne.

- Reklama -

Podľa Microsoftu ale rozhodnutie o súdnom príkaze naopak môže ešte zrýchliť legislatívny proces a konečne získať firmám kľúčové schválenie v Spojených štátoch. Okrem nich ešte potrebuje posvätenie vo Veľkej Británii, kde akvizíciu zamietol miestny regulátor hospodárskej súťaže. V mnohých iných krajinách vrátane inštitúcií Európskej únie už áno počul.

FTC zároveň proti Microsoftu vedie žalobu kvôli podozreniu zo snahy o vybudovanie monopolu. V tom by mal súdny proces naplno vypuknúť počas augusta. Microsoft sa snaží protimonopolné úrady uchlácholiť radom lukratívnych zmlúv s konkurenciou. Ďalšou prekážkou aktívne vystupujúcou proti obchodu je konkurenčný PlayStation, ktorý zdôrazňoval predovšetkým rolu Call of Duty ako značky, ktorú by kvôli jej veľkosti nemal vlastniť žiadny konzolový gigant.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -