Little Nightmares 3 si budete môcť zahrať aj s priateľmi v co-op

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Jednou z otváracích hier tohtoročného Gamescomu sa nakoniec stalo pokračovanie Little Nightmares. Bandai Namco na pódiu Opening Night Live rovnako ako pri minulých dvoch dieloch oficiálne oznámilo tretí diel tejto adventúrnej série. Titul je chystaný na rok 2024, kedy vyjde na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch.

Novinkou, ktorá bude odlišná oproti druhému dielu, ktorý tiež využil dve hlavné postavy, bude online kooperácia. V rámci sveta tzv. Spiral sa chopíme kompletne 2 nových hrdinov, ktorými budú Alone a Low. Miesto, kde sa nachádzajú, je podľa zástupcu Bandai Namco spleť znepokojujúcich miest, kde nie je núdza o prenikavý strach, ale aj nevypočítateľné bludy.

- Reklama -

Titul je možné hrať vedľa kooperácie aj singleplayerovo (vtedy s AI spoločníkom), hoci je zrejmé, že práve prvá cesta bude primárna. Čo sa týka iných ohľadov, ďalšou devízou je aj štylizácia. Aj tentoraz si vývojári neberú servítky s tým, ako všetko v hre prezentujú, a novú hru tak servírujú so znepokojujúcim hororom a temným, niekedy až skľučujúcim spodobnením celého sveta.

Na rozdiel od prvých dvoch dielov sa však aj napriek tejto konštante stále niečo mení. Hru tentokrát nevyvíja už štúdio Tarsier (tvorcovia pôvodných dvoch hier), ale Supermassive Games, teda autori Until Dawn alebo The Dark Pictures, ktorí sa k sérii dostali v roku 2021.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -