Marvel sa chce stále viac presadiť na hernej scéne. Aj napriek neúspechom

Ľubomír Kováčik Ľubomír Kováčik

Spoločnosť Marvel s ťažkým srdcom sleduje predaje Marvel´s Spider-man od Sony. Hra o pavúčom hrdinovi sa predáva rýchlosťou svetla a preto sa ešte určite dočkáme mnohých príbehov s Petrom Parkerom a jeho kolegami. Spoločnosť Marvel chcela napodobniť úspech herného Spider-mana a preto prišli v roku 2020 s obrovským projektom Marvel’s Avengers, ktorý tu mal byť ešte dlhé roky s obrovským množstvom nového obsahu.

Veľké plány zničila trpká realita v podobe kritikov, ktorých hra vôbec neoslovila. Predaje Marvel’s Avengers boli veľmi slabé a nový obsah z prostredia Wakandy, alebo Hawkeya strateného v budúcnosti neprilákal takmer žiadnych nových hráčov. Servery nakoniec zastavili prevádzku a hru si už nie je možné kúpiť. Bolo to úplne fiasko a pre Marvel obrovská rana. Okrem Marvel’s Avengers sme sa dočkali ešte hier Guardians of the Galaxy a Midnight Suns.

- Reklama -

Napriek chvále od kritikov a hráčov však hry opäť komerčne neuspeli. Midnight Suns je taktické RPG a pre Marvel publikum bolo možno až príliš taktické, o príchode Guardians of the Galaxy mnoho hráčov vôbec nevedelo vďaka nevýraznému marketingu. Spoločnosť si tejto krutej reality uvedomuje a už pracujú na náprave.

Do kruhu vydavateľov, ktorí majú záujem pracovať na hrách od Marvelu, sa najnovšie pridala spoločnosť Electronics Arts. Tá už oznámila práce no nových hrách, v ktorých budú hlavní hrdinovia Ironman a Black Panther. V hrách sa chcú zamerať hlavne na príbeh a preto nemáme čakať multiplayer. Okrem týchto dvoch hrdinov sa dočkáme ešte Wolverina, ktorého bude mať na starosť štúdio Insomniac Games, na všetky tri spomínané hry si však ešte nejaký čas počkáme. Čo stojí možno za zmienku, je mobilná kartová hra, ktorá nedávno dorazila aj na Steam. Je ňou MARVEL Snap a táto hra si našla obrovský počet hráčov po celom svete.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -