Zlodeji vykrádajú aj kamióny v pohybe prevážajúce PS5

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vianoce sa nezadržateľne blížia a pravdepodobne najčastejším herným darčekom bude konzola PS5. Vzhľadom na to, že sa všetky konzoly beznádejne vypredali hneď po spustení objednávok sa nedostalo na každého. Niektorí ľudia berú veci do vlastných rúk a ku konzole sa chcú dostať ešte predtým, než sa dostane do obchodov. Najlepšie zadarmo.

Cez víkend o tom informoval zahraničný magazín The Times. Ten vo svojej správne upozornil, že drahé produkty ako konzoly PlayStation, televízie, kozmetika, šperky a cigarety sa v posledných týždňoch stali terčmi krádeží. Nejde však o obyčajné krádeže priamo z obchodu, zlodeji tovar kradnú priamo z kamiónov, kým sú na cestách.

- Reklama -

Tieto kriminálne gangy používajú viac áut a snažia sa dostať k nákladu kamiónov, ktoré sa pohybujú rýchlosťou približne 80 kilometrov za hodinu. Jeden člen sa istený pomocou lana vyšplhá cez strešné okno, alebo iný otvor na streche auta a pomocou rôznych nástrojov sa snaží dostať k nákladu. Ak sa mu to podarí, začne tovar hádať späť svojim kolegom do auta.

Zlodeji musia mať informátora

Portál The Times vyspovedal bývalého kriminálnika, ktorý má s podobnými vecami skúsenosti. Ten vysvetlil, prečo sa zlodeji uchyľujú ku krádežiam z pohybujúcich sa kamiónov. Je to hlavne z dôvodu nízkej ochrany. Pri preprave kamiónom je totiž bezpečnosť tovaru najnižšia spomedzi celého procesu od výroby až po prepravu k obchodníkovi. Tento manéver bol len v septembri podľa informácií použitý 27 krát. Toto číslo však stále stúpa, keďže sa blížia Vianoce.

Problémom je aj to, že zlodeji musia dostávať interné informácie zo zdroja priamo v preprave. Musia totiž vedieť, ktorý kamión preváža daný tovar, ako bude vyzerať a akou cestou pôjde. Podľa šéfa asociácie Road Haulage nie je možné, aby si zlodeji vyberali kamióny náhodne, musia mať interné informácie.

- Reklama -

Tento manéver sa používa pravidelne už od roku 2012, kedy Rumunská polícia zverejnila video práve takýchto zlodejov. Pre lepší pohľad o aký typ krádeže ide, si môžete pozrieť video priložené nižšie. Pre všetkých tých, ktorí nemajú potrebu uchyľovať sa k nezákonným činnostiam tu máme aj dobrú správu. Sony pred pár týždňami ubezpečilo, že tento rok ešte naskladní konzoly PS5 a rozpošle do obchodov. Teda za predpokladu, že si ich po ceste “nekúpi” niekto iný.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x