Marvel’s Avengers pomaly umiera a stále nemá cross-play

Michal Frajkor Michal Frajkor

Smutná správa prichádza z prostredia hry Marvel’s Avengers. Táto hra so superhrdinami nebola pre Crystal Dynamics a Square Enix ani zďaleka taký hit, aký očakávali. Hra pomaly ale isto umiera a každým dňom má stále menej a menej hráčov. To, čo by jej mohlo pomôcť, stále nie je v hre dostupné.

Iba dva mesiace ubehli odo dňa, kedy hra Marvel’s Avengers vyšla a po tak krátkom čase bojuje o prežitie. Momentálne nemá dosť hráčov na to, aby pokryla požiadavky svojho multiplayeru. Jeho cieľom je spojiť sa s ostatnými hráčmi a rôzne misie prechádzať spolu. Čím ďalej tým ťažšie sa však takí spoluhráči hľadajú.

- Reklama -

Po stopách Anthemu

Znie vám to povedome? Možno si spomeniete, že podobný osud postihol aj ambicióznu hru Anthem od Electronic Arts. Veľká reklama, množstvo sľubov a v konečnom dôsledku len orezaný obsah a len zlomok toho, čo sa sľubovalo. Anthem je momentálne vo fáze prerábania a BioWare to s ním ešte nevzdal. Aké však budú kroky Square Enix a Crystal Dynamics?

Problémov je hneď niekoľko a väčšinu z nich sme spomenuli aj v našej recenzii, ktorú si môžete prečítať na tomto odkaze. Hra má síce skvelý potenciál no zlyháva na niekoľkých frontoch. Hlavne na takých, kde by mala vynikať. Tým je napríklad multiplayer. Misie sú, podobne ako v Anthem, robené ako samostatné multiplayerové servery. Ak nemáte dosť hráčov v tíme, alebo hráte sólo, strávite čakaním na ďalších spoluhráčov dlhú dobu.

Verná hre ostala iba tisícka hráčov

Hra v posledných týždňoch zaznamenala veľký prepad a z 28-tisíc hráčov denne je dnes slabých tisíc, v lepších prípadoch raz toľko. Upozornil na to portál ScreenRant. Čo je skutočne málo na hru, ktorá vyšla len nedávno. Hráči na PC však nie sú jediní, ktorí sa sťažujú na dlhé čakanie v lobby. Podobné problémy hlásia aj hráči na iných platformách. To, čo by hre určite pomohlo je cross-play. Ten však stále nie je k dispozícii.

- Reklama -

Aj keď sa momentálne hra zmieta v problémoch, hráči na ňu úplne nezanevreli. Marvel’s Avengers ešte nedostalo žiadny plnohodnotný obsah od vydania a vývojári sa momentálne viac sústreďujú na riešenie problémov v hre, než na vydávanie nového obsahu. Časom, keď sa im podarí pridávať do hry pravidelne nový obsah, vyriešiť väčšinu problémov a konečne pridať cross-play, by sa Marvel’s Avengers mohlo dočkať úspechu. Otázkou je, či už nebude neskoro.

- Reklama -
4 komentárov
4 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Avengers však trpí viacerými problémami, ktoré sme rozpísali v tomto článku. Je preto otázne, či práve takéto „uplácanie“ udrží ba dokonca priláka späť hráčov. […]

trackback

[…] trpí dodnes, iba za pár týždňov od vydania ju na platforme Steam hralo niečo vyše tisíc hráčov. Problémom je aj to, že od svojho vydania si na seba hra ešte nezrobila. V oboch prípadoch sme […]

trackback

[…] problém kde trávite veľa času vyhľadávaním spoluhráčov, o ktorom sa viac dočítate v tomto článku. Pokiaľ ste však dúfali, že príchodom novej generácie sa to zlepší, tak ste na omyle. […]

trackback

[…] nejakým časom sme vás na našom webe informovali o tom, že Marvel’s Avengers pomaly umiera a krátko po vydaní od nej odchádzajú hráči. Z niekoľko tisíc hráčov denne sa tak zo dňa […]

Naša relácia

- Reklama -
4
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x