Marvel’s Avengers – Youtuber nahradil tváre hrdinov hercami

Norbert Šinka Norbert Šinka

Len pred dvoma dňami vyšlo Marvel’s Avengers. Hra bola od začiatku veľmi očakávanou.Bohužiaľ každý kto očakával aspoň prinajmenšom nejaký ten easter egg v podobe tvári hercov, ktoré poznáme z plátna, bude sklamaný. Nestalo sa tak. Začiatkom roka 2019 vývojári z Crystal Dynamics zverejnili zábery z hry. Naznačovali príchod nových Avengerov v hre, ale ich tváre boli pre všetkých neznáme.

Čo je DeepFake?

Teraz však prišiel na rad YouTuber BabyZone. Použitím technológie DeepFake nahradil tváre virtuálnych hrdinov v Marvel’s Avengers tvárami skutočných hercov, ktorých poznáme a milujeme. A to rovno všetkým postávam v hre. Teda. Všetkým hlavným, ktoré z filmov poznáme.

- Reklama -

DeepFake je technológia pre syntézu ľudských obrazov. Využíva učenie umelej inteligencie (AI) a ktorá dokáže toto učenie spracovať a vytvoriť umelé stvárnenie človeka. A v roku 2020 už nie len ako obrázok, ale priamo ako video. Čím sa dajú vytvoriť takmer realistické video-zábery, ktoré dokážu simulovať aj samotné identické rozprávanie s mimikou.

YouTuber využil MCU

Tvorca tohoto videa hovorí, že vďaka filmom od Marvel Studios dokázal vytvoriť modely tvárí samotných hercov. Naučil tak túto technológiu vymodelovať a vylepšiť aj jej výkon pomocou filmov.

Použil som mojich vlastných 192 DeepFake modelov, ktoré boli naučené z milióna iterácií (Matematický pojem, Pozn. red.). Každý set tváre je vytvorený z filmov o Avengers a potom naučený pre každú cutacénu jednotlivo.

YouTuber BabyZone

Vďaka videu máme možnosť nazrieť, ako samotné postavy Marvel’s Avengers vyzerajú. Hneď môžeme povedať, že sú takmer na nerozoznanie od tých filmových. A najmä Black Widow, tá vyzerá v hre úplne identicky. Veď posúďte sami.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x