Microsoft chcel kúpiť všetkých. Dokonca aj české SCS Software či Bohemia Interactive

Dominik Cenkner

Už tri dni prebieha pojednávanie v rámci sporu Federálnej obchodnej komisie s Microsoftom ohľadom akvizície Activison Blizzard. Akokoľvek sa to môže javiť nudné a zbytočné, nadšenci do herného zákulisia si prichádzajú na svoje. Jedna aj druhá strana totiž musia vytiahnuť aj skryté informácie a tie najnovšie sa dotýkajú aj nášho regiónu.

V rámci súdneho pojednávania bol zverejnený zoznam herných vývojárov, o ktorých mal Microsoft záujem, na ktorom sa objavujú veľmi zvučné mená, vrátane dvoch českých spoločností. Celosvetovo sa však najväčšia pozornosť sústredí na záujem získať Segu, ktorá nefiguruje len na zozname možných akvizícií, ale premieta sa aj do žiadosti Phila Spencera adresovanej CEO Microsoftu, v rámci ktorej chce súhlas, že môže so slávnou japonskou spoločnosťou začať rokovania.

- Reklama -

Na predmetný email upozornil magazín The Verge. Podľa neho je patrné, že nešlo len o úvahy a tím Phila Spencera zašiel oveľa ďalej. V správe pre Satyu Nadellu vysvetľuje, že Sega má kvalitné portfólio hier, ktoré by okrem iného poslúžili na zvýšenie hodnoty Game Passu na PC aj konzolách. Phil Spencer tiež podčiarkuje, že pre úspech v Ázii je nutné pripravovať lokalizovaný obsah, čo by Sega – ako japonská spoločnosť – bola prirodzene schopná plniť.

Je však nutné dodať, že e-mail je datovaný k aprílu 2021, a ako je všetkým verejne známe, k akvizícii nakoniec nedošlo. Je samozrejme otázkou, čo ju zastavilo, prípadne aká bola odpoveď Nadelly, ale je úplne zjavné, že Microsoft pomýšľa na nákupy neustále a nie je vylúčené, že výhľadovo – až sa situácia upokojí – skúsi v rybníku opäť zaloviť.

Microsoft chcel kúpiť „všetkých“

Ako sme avizovali, tretí deň súdneho pojednávania priniesol zaujímavé informácie aj pre hráčov zo Slovenska a najmä Českej republiky. V rámci prezentácie Microsoft ukázal množstvo herných štúdií, po ktorých pokukoval. A medzi nimi aj také mená ako SCS Software (American Truck Simulator, Euro Truck Simulator 1 a 2), Bohemia Interactive (Arma, DayZ) či CD Projekt RED (Zaklínač a Cyberpunk 2077).

- Reklama -

Na tomto zozname sa vyskytli desiatky vývojárov a vydavateľov. Netreba to teda brať hneď tak, že automaticky prebiehali rokovania o kúpe. V konečnom výsledku môže pokojne ísť len o bežný zoznam, ktorý má za cieľ zoskupiť herné spoločnosti, ktoré sú aktuálne v kurze.

Na záver ešte dodajme, že okrem dvoch spomínaných českých spoločností a jednej známej poľskej, môžete v zozname nájsť aj také mená ako FromSoftware, 4A Games, Bloober Team, Crytek, Funcom, IO Interactive, Remedy Entertainment, Roblox Corporation, Supermassive Games či napr. Relic Entertainment.

Bude zaujímavé sledovať, čo prinesú ďalšie dni tohto súdneho sporu. Každopádne o všetkom dôležitom vás budeme informovať.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -