Gamescom Opening Night Live: Všetky oznámené hry a odhalenia

Michal Frajkor Michal Frajkor

Gamescom 2020 oficiálne odštartoval vyše dvoj-hodinovou šou Opening Night Live, v ktorej nám boli predstavené rôzne hry. Už na začiatku nás však organizátori upozorňovali na to, že svoje očakávania máme nastaviť na rozumné hodnoty a nečakať veľa prekvapení a momentov, pri ktorých by nám padla sánka. Napriek tomu sme mali možnosť vidieť niekoľko zaujímavých titulov a oznámení. Poďme si ich zhrnúť.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Geoff Keighley a kreatívny riaditeľ Raven Software, Dan Vondrak, diskutovali o novom Call of Duty a o tom, čo od neho môžeme očakávať. Podľa slov Vondraka si v hre budeme môcť upraviť vzhľad postavy a prechádzať aj vedľajšie misie. Z Call of Duty chcú urobiť ešte lepší zážitok, než doteraz. Predstavili nám aj nový trailer.

- Reklama -

Unknown 9: Awakening

Štúdio Reflector Entertainment nám predstavilo svoj najnovší projekt s názvom Unknown 9: Awakening formou pekného traileru. V ňom môžeme vidieť mladé dievča menom Haroona ako objavuje niektoré zo svojich schopností. Vývojári sa vyjadrili, že príbeh hry bol silne inšpirovaný filmami a seriálmi Akty X, Matrix, Heroes a Indiana Jones.

Doom Eternal The Ancient Ones DLC

Na prezentácii nechýbal ani Doom Eternal, ktorý predstavil svoje nové DLC The Ancient Ones, Part One. Spolu s akciou nabitým videom sme sa dozvedeli aj dátum vydania – 20. októbra 2020.

Dragon Age 4

Konečne sme sa dočkali aj prvého pohľadu na nový Dragon Age 4. Podrobnejšie sme o odhalení písali v tomto článku, počas Opening Night Live. Video ponúklo informácie k vývoju, niekoľko konceptov a úplne prvé zábery z hry, ktorá má však ešte ďaleko k dokončeniu.

- Reklama -

Surgeon Simulator 2

Počas Opening Night Live dokonca vyšla aj jedna hra. Surgeon Simulator 2. Jej vydanie oznámil Doc Brown a okrem toho, že je hra dostupná už práve v tomto momente, ponúka aj príbehovú časť zameranú na kooperáciu až štyroch hráčov. Podrobnejšie sme o hre písali v tomto článku.

Bridge Constructor: The Walking Dead

Nepochybne zaujímavé a svojim spôsobom aj vtipné odhalenie priniesla hra Bridge Constructor: The Walking Dead. Video začalo ako hraný trailer, v ktorom sme do poslednej chvíle netušili o čo ide. Jasné bolo len to, že to bude mať niečo spoločné so zombíkmi. Nakoniec sa ukázalo, že vo svete zaplavenom nemrtvými budeme musieť stavať pevné mosty, ktoré nás dostanú do bezpečia.

Sam and Max Reboot

Postavy Sama a Maxa debutovali ešte v roku 1987 ako komiks a neskôr sa dostali aj do rôznych iných diel, mimo iného aj videohier. Teraz títo dvaja policajti prichádzajú na virtuálnu realitu a vy tak budete mať možnosť udržiavať poriadok v úplne nových rozmeroch.

World of Warcraft: Shadowlands

Jedno z najdlhších predstavení mal World of Warcraft: SHadowlands od Blizzardu. Najprv sme mali možnosť vidieť krátke animované video o jednom z piatich realmov, ktoré nás v novom DLC čakajú. Následne nám vývojári odhalili aj dátum vydania. Podrobnejšie sme sa tomu venovali počas Opening Night Live v tomto článku.

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Hra od dua Gasket Games a Focus Home bude zameraná najmä na strategické myslenie. Nápadne sa podobá na MOBA hru a plánovaný dátum vydania je v roku 2021. Predstavený trailer však obsahoval len málo detailov, zato veľa explózií. Na viac informácií si ešte budeme musieť počkať.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

O tejto hre sme vedeli už dlhšie, ale vývojári nám prostredníctvom gamescomu predstavili aj takzvané Flashback Tapes. Ide o akési skryté levely, ktoré budú stále ťažšie a ťažšie. Oznámenie bolo sprevádzané vtipným hraným videom, v ktorom chudák Crash nedostal informáciu o tom, že sa tohto roku gamescom nekoná v Kolíne, ale je čisto digitálny.

Outriders

Nový trailer na hru Outriders nám ponúkol pohľad na nepriateľov, ktorých v hre stretneme, na vaše nové schopnosti, ktoré budeme používať a na herný svet, ktorý budeme objavovať.

Necromunda: Underhive Wars

Odhalený bol aj trailer na novinku Necromunda: Underhive Wars, v ktorej budeme bojovať proti rôznym gangom. Hra vychádza na PS4, Xbox One a PC už 8. septembra tohto roku.

Teardown

V úplne novom gameplay traileri na hru od štúdia Tuxedo Labs nám bolo ukázané, ako jednoducho môžeme zničiť herný svet. Nebude to ale len pre zábavu. Herný svet, ktorý podlieha vašej deštrukcii, by ste s priateľmi mali využiť na to, aby ste vytiahli z rukáva tie najlepšie lúpeže.

Little Nightmares 2

Na prezentácii nechýbala ani populárna hra Little Nightmares 2, ktorá sa predstavila novým gameplay trailerom. Náš pohľad zaujal aj nový protagonista menom Mono a zaujímavé herné lokácie, v ktorých sa budeme pohybovať.

WWE 2K Battlegrounds

Fanúšikov WWE určite potešilo aj odhalenie týkajúce sa práve tejto hry. V novom traileri nám boli odhalení noví komentátori, ktorých budeme počas hry počúvať. Do tímu komentátorov sa pridajú Jerry “The King” Lawler a Mauro Ranallo.

Star Wars: Squadrons

Aj fanúšikovia Star Wars si prišli na svoje. Počas Opening Night Live sa nám okrem Squadrons predstavili aj iné hry z tohto sveta. O nich si však povieme nižšie. Čo sa týka Squandrons, pohľad nám padol na nový gameplay, ktorý sme rozobrali v našom článku počas prezentácie.

12 Minutes

Možno menej známa, no o to zaujímavejšia hra 12 Minutes nám videom predstavila dabingových hercov, ktorých budeme v hre počuť. Nejde však o žiadne neznáme mená, hre prepožičali svoje hlasy mená ako James McAvoy, Daisy Ridley a Willem Dafoe.

Warframe: Heart of Deimos

Tak populárna hra ako je Warframe samozrejme nesmie chýbať na akcii ako je gamescom. Počas Opening Night Live sa nám predstavil trailer na novú expanziu Heart of Deimos, ktorá však už vyšla. Zahráte si ju na platformách PS4, Xbox One a PC.

Override 2: Super Mech League

Otváracia šou gamescomu nebola skúpa ani na oznámenia nových hier. Jednou z nich je aj Override 2: Super Mech League. Ako už názov napovedá, v hre budeme súťažiť so svojim vlastným robotom. Hry sa dočkáme ešte v tomto roku na platformy PS4, Xbox One, PC, PS5 a Xbox Series X.

The Sims 4: Journey to Batuu

Ďalšia dobrá správa pre fanúšikov Star Wars, no stále nie posledná. Do Sims 4 prichádza rozšírenie, vďaka ktorému precestujeme praďaleké galaxie. Tento tematicky balíček vyjde na PS4, Xbox One a PC. Podrobnejšie sme sa mu venovali v tomto článku.

Mafia: Definitive Edition

Veľa hráčov si pri slovách Mafia a remake robilo nádeje na nové informácie a niet sa čomu čudovať, ide o veľmi očakávanú hru. Ponúknutý nám však bol len krátky príbehový trailer a či to stačí, alebo nie, necháme posúdiť vás – hráčov.

Lemnis Gate

Medzi ďalšie herné oznámenia patrí aj hra Lemnis Gate. Strieľačka z pohľadu prvej osoby sa stretáva s ťahovou stratégiou a vzniká toto zaujímavé dielo. Vychádza na PS4, Xbox One a PC budúci rok.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Posledná a tentoraz smutná správa pre fanúšikov Star Wars a LEGA. Spojenie týchto dvoch značiek do už kultových hier LEGO bude odložené. Bohužiaľ o dosť dlhú dobu. Po novom hra vychádza až budúci rok. Zatiaľ sa môžeme pokochať novým trailerom, ktorý nám bol počas Opening Night Live predstavený.

Struggling

Vývojári z Chasing Rat Games predstavili nový trailer na svoju hru Struggling. Ide o platformovku založenú na fyzike a dôležitou súčasťou je aj kooperácia. Vašou úlohou je získať kontrolu nad ramenami zvláštnej … príšery.

Chorus

Hra Chorus sa nám taktiež predstavila zaujímavým trailerom, v ktorom si môžete všimnúť pekné spracovanie ray-tracingu. Súboje sa budú odohrávať vo vesmíre a hra si dáva za úlohu priniesť 4K rozlíšenie so 60 fps. Môžeme len dúfať, že sa jej to podarí bez problémov.

Fall Guys

Čo by to bola za prezentácia, keby na nej chýbala hra od Devolveru – Fall Guys: Ultimate Knockout. Vtipným (ako inak) videom sa nám predstavila druhá sezóna, ktorá do hry príde už čoskoro. Podrobnejšie sme sa na ňu pozreli v tomto článku, ktorý sme pre vás pripravili ešte počas Opening Night Live.

Age of Empires 3: Definitive Edition

Úžasnú grafiku, nové rasy a herné módy nám predstavil Microsoft v traileri na Age of Empires 3: Definitive Edition. Pre viac informácií si môžete prečítať náš článok, v ktorom sme sa tejto hre venovali.

Medal of Honor: Above and Beyond

Medal of Honor je späť vážení. Ale možno nie v takej forme, ako by sme si priali. Ide o hru pre virtuálnu realitu, no napriek tomu to vyzerá zaujímavo. Všetky dostupné informácie, ktoré o hre máme, sme zhrnuli v našom článku.

Spellbreak

Battle Royale hra Spellbreak, ktorá je v týchto dňoch v uzavretej beta verzii na PS4 a Epic Game Store, sa už vo štvrtok 3. septembra dočká oficiálneho spustenia. Hra spája spomínané Battle Royale prvky s RPG a zasadená je do kúzelného sveta Hollow Lands. Rovnako ako v podobných tituloch, aj tu si hráči môžu vybrať režim sólo, alebo takzvané squady. Ich úlohou bude jediné, zostať ako posledný kúzelník.

Turrican Anthology

Do zákulisia nás pozvalo štúdio Factor 5, ktoré, ako sme sa počas Opening Night Live dozvedeli, pracuje na Turrican Anthology. Nižšie si môžete pozrieť video.

Destiny 2: Beyond Light

Nechýbal ani trailer na nové rozšírenie, ktoré Bungie chystá do svojej hry Destiny 2. Trailerom nám predstavili novú schopnosť, ktorú budeme môcť využívať proti svojim nepriateľom.

Ratchet and Clank Rift Apart

Nepochybne veľké množstvo hráčov čakalo aj na predstavenie noviniek o hre Ratchet and Clank Rift Apart. Vývojári nám ponúkli rovno niekoľko minútovy gameplay, ktorý si teraz môžete pozrieť nižšie. Dostalo sa nám tiež potvrdenia, že hra vyjde v rovnaký čas, ako next-gen konzola PlayStation 5.

Quantum Error

Teamkill Media nám predstavila svoju ďalšiu hru, ktorá ponesie názov Quantum Error. Strašidelná hororová hra vo vesmíre s nemŕtvo vyzerajúcimi príšerami, ktorá pripomína Doom 3. Podľa oficiálnej stránky ide o exkluzívny titul pre konzoly PlayStation.

Pre všetky dôležité informácie a novinky z práve prebiehajúceho gamescomu 2020, kliknite na tento odkaz. Presmeruje vás na našu kategóriu, kde sa dozviete všetko podstatné.

- Reklama -
4 komentárov
4 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Little Nightmares 2 vychádza 11. februára 2021 na PS4, Xbox One, PC a Nintendo Switch. Hra by mala časom vyjsť aj na konzoly novej generácie. Všetky hry, ktoré sa počas úvodnej šou Opening Night Live predstavili, sme zhrnuli aj v tomto článku. […]

trackback

[…] Pre viac informácií z gamescomu 2020 môžete navštíviť túto stránku, kde celú akciu sledujeme. V prípade, že si chcete zrekapitulovať všetky hry predstavené počas otváracej šou Opening Night Live, máme pre vás tento kompletný súhrn. […]

trackback

[…] a rozmanitej kampani pre jedného hráča. Spoločnosť 2K a štúdio Hangar 13, ktoré stojí za remake-om pôvodnej hry, si pripravili sériu videií, ktoré ukážu rôzne a nové herné aspekty […]

trackback

[…] pandémii COVID-19, prišiel Blizzard s digitálnou alternatívou podobnou tej, čo sa konala nedávno. BlizzConline ako bude znieť názov bude alternatívou […]

Naša relácia

- Reklama -
4
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x