Microsoft nakoniec podiel v aplikácii TikTok nekúpi

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť ByteDance, ktorá populárnu aplikáciu TikTok vlastní, sa údajne dohodla s americkou vládou na nových podmienkach. Informuje o tom portál PC Gamer.

Microsoft už prostredníctvom svojich stránok oficiálne potvrdil, že TikTok nakoniec kupovať nebude. Podľa nich totiž vlastníci ich podmienky odmietli a namiesto toho sa dohodli na správe aplikácie s firmou Oracle.

„Sme presvedčení, že náš návrh by bol pre používateľov dobrý a zároveň by chránil záujmy národnej bezpečnosti,“ uviedli vo vyhlásení. „Chceli sme urobiť významné zmeny, aby sme zaistili, že služba spĺňa najvyššie štandardy v oblasti bezpečnosti, súkromia či boja proti dezinformáciám.“

ByteDance podľa magazínu Washington Post navrhla vláde USA, že radšej než predaj podielu sa dohodne na správe so spoločnosťou Oracle, ktorá sa špecializuje na relačné databázy, nástroje pre vývoj a správu databáz či customer relationship management systémy. Podľa anonymných zdrojov sú riadiaci pracovníci tejto spoločnosti blízki s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Práve on prišiel s vyhlásením, že buď spoločnosť predá svoju aplikáciu tretej strane, alebo TikTok v Amerike zakáže. Ozývali sa totiž hlasy, že táto „nová“ sociálna sieť, ktorá sa rozšírila práve počas pandémie koronavírusu, ale v skutočnosti existuje už od roku 2016, údajne nezákonne zbiera údaje od svojich užívateľov. Tie mala následne posielať čínskej vláde.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] do svojho predchádzajúceho domova, ktorý opustil po tom, čo sa upísal novej platforme od Microsoftu, Mixer. Tá však nedokázala konkurovať službe od Amazonu a spoločnosť sa preto rozhodla […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x