Najlepšie hororové hry na PC, Xbox a PlayStation: The Forest

Michal Frajkor Michal Frajkor

Obdobie Halloweenu je už v plnom prúde, aj keď v našich končinách si skôr pripomíname Sviatok všetkých svätých a následne deň na to Pamiatku zosnulých. Napriek tomu má Halloween veľký vplyv na herný priemysel. Veľké množstvo hier pridáva strašidelný obsah a tematické kozmetické doplnky. Ak máte chuť zahrať si počas týchto dní niečo strašidelné, prinášame vám špeciálne články o najlepších hrách na PC, Xbox a PlayStation s hororovou tématikou. Dnes sa pozrieme na hru The Forest.

Kombinácie survival hry ide veľmi dobre s hororovou tematikou. V skutočnosti je väčšina survival hier tak trochu strašidelná. Či už zámerne, alebo nie. Hlavne pre ten pocit strachu z toho, či sa vám vôbec podarí prežiť. Príkladom skvelej kombinácie survival žánru s hororom je aj hra The Forest od štúdia Endnight Games. hráči dostávajú do rúk postavu menom Eric Leblanc, ktorý prežil pád lietadla v hustom lese spolu so svojim synom Timmym. Nanešťastie je vás syn obeťou únosu a uniesol ho … záhadný muž. Väčšinu hry teda strávite nie len snahou prežiť, ale navyše aj snahou nájsť svojho syna.

- Reklama -

Hra obsahuje všetko, čo taká klasická hra o prežitie obsahovať má. Musíte vycibriť svoje schopnosti, aby ste v neľútostnom lese prežili všetky nástrahy. Medzi také patrí už klasicky samotná príroda, rôzne zvieratá a podobne. Navyše, keďže ide o hororovku, striehnu na vás aj kanibali. Počkať nie. Zmutovaní kanibali. Áno. Tí už predstavujú pre váš život serióznu hrozbu. Celý dej pripomína známy hororový film Cannibal Holocaust a pravdou je, že sa ním, vývojári aj inšpirovali. Ak by ste teda nemali záujem hrať The Forest, skúste si pozrieť aspoň tento film.

Ďalšou inšpiráciou pri tvorbe tejto hry bol film The Descent. Ten rozpráva príbeh niekoľkých preživších, ktorí sa ocitnú stratení v rozvetvenom komplexe podzemných chodieb. Na ich smolu sú tieto chodby plné všelijakých nebezpečných príšer. Aj keď sa hra The Forest odohráva vo väčšine času na pevnine, respektíve pod holým nebom, narazíte na podobné jaskyne. Tie len čakajú na to, aby ste ich preskúmali. Ak na to máte dosť odvahy.

Vďaka spojeniu všetkých týchto prvkov do jednej hry, si The Forest získal celkovo výborné hodnotenie kritikov. Hra je považovaná za jednu z najlepších hororoviek za rok 2018. V prípade, že ste túto hru už hrali, alebo po odohraní zistíte, že chcete viac, nezúfajte. Vývojári oznámili pokračovanie pod názvom Sons of the Forest a vyzerá to na sľubné pokračovanie príbehu. Veľa detailov o hre momentálne nie je, ale dúfame, že už čoskoro sa s nami vývojári podelia o novinky.

- Reklama -

Hra The Forest je dostupná na platformách PC (Steam) a PlayStation 4 (PS Store).

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x