F1 Manager je sklamaním. Štúdio musí prepúšťať a meniť stratégiu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ani štúdiu Frontier sa v ťažkej dobe nedarí. F1 Manager neuspel ani druhýkrát a firma je nútená prepúšťať a znížiť svoje výdavky. Zamerať sa chce na svoje silné stránky. To by mohol byť návrat k budovateľsko-manažérskym stratégiám Planet Zoo, Jurassic World Evolution 2 a Planet Coaster, ktoré sú oproti F1 Manageru úspešné.

Vo Frontier sa plánujú vrátiť k ziskovosti a zaistenej budúcnosti znížením ročných prevádzkových nákladov až o 20 %. Dosiahnuté to má byť znížením výdavkov, zmrazením náboru zamestnancov a prepúšťaním. Bohužiaľ nebolo špecifikované, koľko ľudí príde o prácu.

- Reklama -

Situácia spoločnosti sa začala zhoršovať v minulom roku, keď po vydaní hry F1 Manager 2022 klesla cena akcií o 40 %. Tento rok v januári sa prepadli o viac ako 54 %. Ani F1 Manager 2023 nezaznamenal úspech a podľa očakávania sa nepredávali ani staršie tituly počas Vianoc.

Podľa serveru GamesIndustry.biz za posledný finančný rok klesli tržby Frontiera o 8 % na 104,6 milióna libier. Prevádzková strata ale bola 26,6 milióna libier. O rok skôr bol zisk 1,5 milióna libier.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -