NBA 2K24 bude symbolicky patriť Kobemu Bryantovi. Čo sme sa o hre dozvedeli?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Podobne ako každý rok: vývojárske štúdio Visual Concepts a vydavateľ 2K oznámili novú hru zo série NBA 2K. Hra s príznačným názvom NBA 2K24 sa objaví na trhu 8. septembra a vyjde na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch a PC. Pôjde o prvý diel majúci cross-play, hoci obmedzený iba pre konzoly novej generácie.

Okolnosti okolo cross-play prezradilo prvým trailerom samotné 2K. Spolu s ohlásením hry tu totiž potvrdilo, že združený multiplayer bude dostupný len na aktuálnej generácii konzol (PS5 a Xbox Series), ale nie na ostatných platformách, vrátane PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

- Reklama -

Na obálke hry sa tentoraz objaví basketbalista Kobe Bryant, 18-násobný účastník súťaže All-Star, 5-násobný šampión NBA a 2-násobný MVP finále. Jeho tvár sa objaví pri edícii Kobe Bryant Edition (ekvivalent štandardnej edície) a jej drahšej verzii Black Mamba Edition. Najvyššia edícia, ktorá bude tiež stáť najviac, bude nakoniec pomenovaná pri výročí série ako 25th Anniversary Edition a bude obsahovať prídavok pre režimy MyTeam a MyCareer.

Na rozdiel od vyšších edícií bude cena základnej edície taktiež závislá od konzolovej generácie. Pri Kobe Bryant Edition sa to prejaví tým, že síce zaplatíte „len“ 60 € na PC, PS4, Xbox One aj Switchi, ale už si priplatíte ďalších 10 € na PS5 a Xbox Series; kým pri The Black Mamba Edition to bude bez rozdielu 90 €, resp. 130 € pre 25th Anniversary Edition.

„Keď oslavujeme 25 rokov série NBA 2K s Kobe-ym Bryantom, pripomíname si jeho odkaz a generačný dopad, ktorý mal na basketbal,“ povedal Greg Thomas, prezident štúdia Visual Concepts.

- Reklama -

Aby sme všetko uzavreli, v oznámení sa tiež pridáva, že NBA 2K24 bude obsahovať niektoré novinky, napr. režim Mamba Moments. Tento režim bude pre niekoho možno už týmto názvom trochu povedomý, pretože má rekonštruovať niektoré z Bryantových najslávnejších výkonov, čo je veľmi podobné ako pri staršom režime The Jordan Challenge v NBA 2K23, resp. NBA 2K11.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že NBA 2K24 bude obsahovať „novú prevratnú technológiu“, ktorú uvidíme po stránke grafiky. Má ísť o tzv. ProPlay, ktorý podľa vývojárov umožní prevod záberov z reálneho vysielania súťaže NBA do NBA 2K24, a umožní tak uveriteľnejšie spracovanie hráčov aj ich pohybov v rámci ihriska.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -