Nezvyčajný krok: Po aktualizácii Alan Wake 2 hru spustíte aj na slabších PC

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Remedy dnes vydalo novú aktualizáciu pre Alana Wakea 2, ktorá poteší všetkých majiteľov starších počítačov. Vo fínskom štúdiu sa zamerali na optimalizáciu a podarilo sa im znížiť hranicu minimálnych požiadaviek.

Pokračovanie thrilleru známeho spisovateľa si štyri mesiace po vydaní môžu užiť aj majitelia slabších grafických kariet. Ako minimum sa novo uvádza GeForce RTX 1070 alebo Radeon RX 5600 XT. Spoločne s procesorom Intel i5-7600K alebo ekvivalentom od AMD a 16 GB RAM by ste hru mali spustiť na najnižšie grafické nastavenie v rozlíšení 1080p pri 30 snímkach za sekundu. Umožňuje to okrem iného DLSS od Nvidie, respektíve FSR2 od AMD. Rozlíšenie je príjemným prekvapením, pôvodne to vyzeralo na 720p.

- Reklama -

Pred touto zmenou Alan Wake 2 vyžadoval aspoň GeForce RTX 2060 alebo Radeon RX 6600. Naďalej sa ako minimum uvádza Windows 10/11 64-bit, 90 GB voľného miesta na SSD a 6 GB VRAM.

Okrem toho patch zlepšuje výkon aj na modernejších/výkonnejších grafických kartách. V niektorých prípadoch má byť nárast znateľný. Napríklad pri RTX 4070 je zlepšenie o 14 %.

PC verzia Alana Wakea 2 sa predáva iba na Epic Games Store za približne 50 €.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x