Nintendo Switch 2 sa údajne odkladá na marec 2025

Mário Gurský Mário Gurský

Nástupca konzoly Nintendo Switch bude údajne uvedený na trh v marci 2025, pričom dôvodom tohto oneskorenia je zabránenie „skalpovaniu“.

Dnes, 26. februára, japonský portál Nikkei informoval, že prípadný nástupca Nintenda Switch bude uvedený na trh až v marci 2025 a bude sa môcť pochváliť funkciou prenášania, rovnako ako súčasné Nintendo Switch. To sa zhoduje s nedávnymi fámami, ktoré tvrdili, že spoločnosť Nintendo odložila uvedenie nového hardvéru na trh z tohto roka na rok 2025.

- Reklama -

Správa však odhaľuje, že ide o najskorší možný termín, kedy by sa nový hardvér Nintenda mohol uviesť na trh. Zdá sa, že je celkom možné, že nástupca Nintenda Switch bude uvedený na trh po marci 2025, čo by ho vyradilo z uvedenia na trh v nasledujúcom fiškálnom roku spoločnosti Nintendo.

Správa Nikkei tiež tvrdí, že pozná dôvod tohto oneskorenia. Údajne za tým stojí snaha spoločnosti Nintendo zabezpečiť si čo najväčšie zásoby novej konzoly Nintendo Switch ešte pred jej uvedením na trh v snahe bojovať proti pre-predaju, pri ktorom si zákazníci kúpia konzolu a potom ju so ziskom predajú ďalej, čím drasticky zvýšia jej cenu.

Správa tiež tvrdí, že nástupca Nintenda Switch bude mať väčšiu obrazovku ako štandardná verzia súčasnej konzoly. Súčasná veľkosť obrazovky štandardného modelu je šesť palcov a dva centimetre, zatiaľ čo model OLED sa môže pochváliť sedempalcovou obrazovkou. Nič však nenasvedčuje tomu, že nástupca konzoly Nintendo Switch bude mať väčšiu obrazovku ako model OLED.

- Reklama -

Minulý rok prezident spoločnosti Nintendo potvrdil, že súčasná konzola Nintendo Switch bude dostávať nové hry minimálne do marca 2025. To dodáva novej správe Nikkei trochu dôveryhodnosti – dá sa očakávať, že prezident Nintenda bol schopný potvrdiť tento dátum, ak práve vtedy spoločnosť plánovala uviesť na trh svoju ďalšiu vlajkovú konzolu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x