Nová, až 20-minútová, gameplay ukážka z Assassin’s Creed Mirage potvrdzuje návrat ku koreňom série

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Duch prastarej trilógie Assassin’s Creed. Tak je možné zhrnúť dvadsaťminútový záznam z hrania Mirage v novom videu. To ukazuje svet, boj a hlavného hrdinu Basima, ktorý musí hľadať stopy, aby našiel ďalší svoj cieľ v radoch členov Rádu prastarých. Video tiež potvrdzuje dôraz na stealth, používanie rôznych gadgetov, najmä na únik pred strážami, a všelijaké šplhanie a skákanie po strechách Bagdadu.

Novinári, ktorí mali možnosť si Assassin’s Creed Mirage na tri hodiny zahrať, sa často zhodujú, že ne hra pôsobí skôr ako prídavok k Valhalle. Tak to aj Ubisoft pôvodne zamýšľal, potom sa ale rozhodol urobiť z neho plnohodnotný, aj keď menší diel. Z toho dôvodu sa dajú najskôr pochopiť pohyby Basima totožné s Bayekom, Kassandrou alebo Eivorom. Rozdiel je viditeľný akurát v parkoure. Ten je založený na vikingskom dobrodružstve a je obohatený o množstvo ďalších pohybov, nemáme však očakávať ladnosť a jemnosť ako v Unity a Syndicate.

- Reklama -

Čo fanúšikovia určite ocenia, tak je návšteva Alamutu, sídla Skrytých. V hre nechýba Eagle Vision, možnosť schovať sa do krovia, pískanie, aby sme nalákali stráže… Všetko je tu. Len s tým rozdielom, že tvorcovia viac odporúčajú plniť výzvy potichu a keď postup zlyhá, tak utiecť z miesta. Len by toto vaše snaženie nemusela kaziť umelá inteligencia nepriateľov. Tá je bohužiaľ prinajlepšom priemerná.

Po grafickej stránke ide o taký štandard, pretože Mirage vychádza aj na starú generáciu konzol PlayStation a Xbox. Titul vyjde 5. 10. tohto roku na PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One a PC.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -