Nvidia demonštruje silu RTX 3080 v hre Doom Eternal

Michal Frajkor Michal Frajkor

Iba pred pár dňami predstavila spoločnosť Nvidia nové prírastky do svojej rodiny grafických kariet. Špecifikácie sú zaujímavé, cena je viac než priaznivá, no hráčov zaujíma hlavne to, ako si tieto karty poradia s ich obľúbenými hrami. Nvidia nám ponúkla ukážku z hry Doom Eternal, za pomoci najnovšej RTX 3080.

Keď Nvidia predstavila novú sériu 3000 pochválila sa aj tým, že RTX 3080 za skvelých 699 dolárov bude dvakrát rýchlejšia než doterajšia 2080. Aby nám ukázala, že to s novými kartami myslí vážne, spustila na novej grafike Doom Eternal (kliknite pre recenziu). Vo videu môžeme vidieť aj porovnanie so starou grafickou kartou, pre lepší prehľad.

- Reklama -

Avšak na to, aby ste si nasledujúce video čo najlepšie užili musíte mať k dispozícii monitor, ktorý je schopný zobraziť 4K rozlíšenie na 60 fps. YouTube zatiaľ nepodporuje nič, čo je vyššie než tieto čísla. Napriek tomu je z videa jasné, že karta nemá s hrou najmenšie problémy. V hornom rohu máte zobrazené aj FPS a len sporadicky sa stane, že klesnú pod 100.

Video je skvelou ukážkou toho, ako grafické karty s novou technológiou Ampere zvládajú nové herné tituly. Môže to zmeniť vás názor a začnete reálne premýšľať o najnovších grafikách od Nvidie. Ako sme už spomenuli vyššie, zaujmú nie len výkonom, ale hlavne cenou. Tá je viac než prijateľná, vzhľadom na výkon aký ponúkajú.

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] bola stanovená na 499 dolárov, čo je doposiaľ najlacnejšia výkonná grafika s technológiou Ampere. Spolu s touto grafickou kartou ohlásila Nvidia ešte ďalšie dve – RTX […]

trackback

[…] karty od Nvidie zo série 30 sú beznádejne vypredané a dlhodobo nedostupné. Kvôli tomu sa zvýšila aj cena starších […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x