Zdá sa, že pôvodný Resident Evil sa vracia na PC

Mário Gurský Mário Gurský

Zmena vekového hodnotenia PC verzie pôvodnej hry Resident Evil vyvolala špekulácie, že Capcom sa chystá vydať prvý diel v službe Steam. Gematsu si všimlo zoznam pre Resident Evil na PC s dátumom publikovania 18. júna prostredníctvom webovej stránky PEGI. V čase uverejnenia tohto článku bol zoznam stále aktívny.

Hra Resident Evil sa prvýkrát objavila na PC v decembri 1996, len niečo vyše osem mesiacov po uvedení na PSone. O takmer 30 rokov neskôr je pôvodná hra nedostupná v moderných obchodoch s PC vrátane služby Steam. Na platforme spoločnosti Valve nie je v súčasnosti dostupná žiadna z pôvodných hier Resident Evil.

- Reklama -

Za predpokladu, že tento zoznam PEGI skutočne naznačuje opätovné vydanie, je otázkou, ktorá verzia hry Resident Evil je určená pre PC. V roku 1997 bola na trh uvedená Director’s Cut pôvodnej hry, o rok neskôr vyšla Director’s Cut Dual Shock Ver.. Director’s Cut obsahuje verziu hry, ktorá mení umiestnenie predmetov a nepriateľov, nové oblečenie pre postavy a nové typy zbraní. Director’s Cut je v súčasnosti k dispozícii v knižnici klasických hier PlayStation Plus. Niektorí dokonca špekulujú, že tento zoznam naznačuje, že spoločnosť Capcom má v rukáve vydanie Resident Evil Classics Trilogy.

Po vydaní remakov Resident Evil 2, 3 a 4 popri nových hlavných dieloch je Resident Evil Zero údajne jedným z ďalších dvoch remakov vo vývoji. Spoločnosť Capcom minulý rok potvrdila, že prerába ďalšie hry Resident Evil, a k prequelu by sa mohla pridať aj prerábka Resident Evil: Code Veronica. V hlavnej sérii je tu aj stále neoznámený Resident Evil 9, pričom sa povráva, že by mohlo ísť o hru s otvoreným svetom.

Podľa informátora Dusk Golem bude Resident Evil 9 vytvorený v RE Engine a údajne pôjde o doteraz najväčšiu hru v sérii. Mohla by byť oznámená na jeseň 2024 s dátumom vydania 2025.

- Reklama -

Čo sa týka vôbec prvého dielu Resident Evil, špekulácie o remake-u sa na povrch dostali už v polovici mája. Informovali sme vás o nich v tomto článku.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x