Oculus VR bude po novom vyžadovať Facebook účet

Michal Frajkor Michal Frajkor

Užívatelia virtuálnej reality Oculus VR, ktorá patrí pod Facebook, momentálne nie sú veľmi nadšení. Nové podmienky používania služby teraz vyžadujú, aby každý užívateľ používal Facebook účet. Informoval o tom Oculus priamo na svojom Twitteri.

Zmena nastane už čoskoro, od októbra tohto roku. Po tomto dátume sa budú všetci noví užívatelia musieť prihlásiť pod Facebook účtom. Inak im zariadenie nebude fungovať. Staré, od Facebooku nezávislé účty, budú ešte nejaký čas fungovať a to až do 1. januára 2023.

- Reklama -

Tento krok, samozrejme, vyvolal vlnu kritiky, keďže podstatné množstvo ľudí chce mať svoj Oculus VR účet a Facebook účet oddelený. Prípadne sú ľudia, ktorí Facebook nemajú a ani ho nechcú mať. Ak však budú chcieť naďalej využívať svoje zariadenie, zdá sa, že nebudú mať na výber.

Na svojej oficiálnej stránke Oculus oznámil aj to, ako to bude fungovať. Noví používatelia zariadenia si budú musieť vytvoriť Facebook účet. Starí používatelia si budú svoj Oculus účet musieť spojiť s Facebookovým. Ak tak neurobia, Oculus VR nebudú môcť po roku 2023 používať.

Facebook si za svojim rozhodnutím stojí a hovorí, že spojením účtov získajú používatelia lepší prístup k novým hrám, respektíve nástrojom, ktoré sa pre Oculus chystajú. Príkladom môže byť Facebook Horizon, v ktorom si môžete vytvárať vlastné virtuálne svety.

- Reklama -

Používatelia však majú dobrý dôvod na to nepoužívať Facebook účty. Je známe, že táto sociálna sieť má na rováši niekoľko káuz. Či už išlo o únik informácií, bezpečnosť účtov a podobne. Je teda otázne, či sa Facebook týmto krokom snaží nahradiť stratu používateľov, alebo im naozaj ide o lepší VR zážitok pre všetkých majiteľov ich zariadenia.

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] of Honor: Above and Beyond je vyvíjaná spoločnostami Respawn Entertaiment a Oculus Studios, ktoré patria Facebooku a vyrabajú VR headsety. Hra bude čiste len pre jedného hráča v […]

trackback

[…] si mohli zahrať naposledy pred 8 rokmi. Hra je vyvíjaná spoločnostami Respawn Entertaiment a Oculus Studios. Hra má obsahovať kampaň len pre jedného hráča a hrať v nej budete v koži agenta […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x