Phil Spencer: Nové tituly od Bethesdy nemusia byť na PS5

Michal Frajkor Michal Frajkor

Minulý mesiac oznámil Microsoft obrovskú novinku v podobe akvizície ZeniMax Media, ktorej súčasťou je aj Bethesda. Tým pádom sa pod ich krídla dostali aj také herné tituly ako The Elder Scrolls, Doom alebo Fallout. Phil Spencer v najnovšom rozhovore objasňuje ďalšie plány, ktoré Xbox má s touto značkou a novými hrami.

Transakcia, ktorá prebehla, činí 7,5 miliardy dolárov. Aj keď stále nie je oficiálne spečatená, nič tomu nezabraňuje a stať by sa tak malo v nasledujúcich dňoch. Phil Spencer hovorí, že existujúce tituly, ktoré sú vo výrobe a majú byť exkluzívne pre PS5 ostanú nezmenené. Týka sa to titulov Deathloop a Ghostwire: Tokyo. Tie majú byť exkluzivitami pre PlayStation 5 a Xbox by teraz jednoducho mohol zmeniť názor. Neurobí tak.

- Reklama -

Ak nechceme, nové hry na PS5 vydať nemusíme

Budúcnosť ostatných titulov je však otázna. Už skôr sa Microsoft vyjadril, že vydanie na rôzne platformy bude posudzovať samostatne pre každú hru. Phil Spencer sa v rozhovore pre portál Kotaku vyjadril aj k tejto otázke a bližšie ju špecifikoval. Prekvapil najmä slovami, že Microsoft eventuálne nemá povinnosť vydať hru na platformu, nad ktorou nemá kontrolu.

“Máme xCloud, máme PC a máme GamePass spolu s hráčmi na konzolách. V podstate nemám žiadnu povinnosť vydávať hry na iné platformy, než ktoré máme pod kontrolou,” hovorí Spencer v rozhovore ako odpoveď na otázku, či bude musieť Microsoft vydať The Elder Scrolls VI aj na PS5, aby pokryl náklady.

Aj keď nepovedal konkrétne, že všetky budúce hry od štúdia Bethesda nebudú na PlayStation, z jeho odpovede je jasné, že Microsoft má teraz flexibilitu a môže sa kedykoľvek rozhodnúť tak, alebo onak. To, že Microsoft vydáva hry aj na iné platformy a konzoly však nie je žiadna novinka. Príkladom môže byť hra Ori and the Will of the Wisps, ktorá vyšla napríklad na Nintendo Switch. V rovnakom rozhovore však Spencer hovorí, že podobná stratégia je neudržateľná.

- Reklama -

Konzoly novej generácie vyjdu už čoskoro. Xbox Series X a S štartuje 10. novembra celosvetovo, pričom PlayStation 5 vyjde 12. novembra vo vybraných krajinách a 19. novembra aj v našom regióne (vrátane Slovenska a Českej republiky).

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] 2 na konzoly PlayStation. Navyše pripravované hry od Bethesdy – Ghostwire Tokyo a Deathloop ostanú exkluzívnymi titulmi pre PlayStation aj napriek tomu, že Microsoft kúpil Bethesdu. Pôjde teda o niečo nevídané, keď štúdio, […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x