Planet Zoo privíta až osem nových druhov zvierat. Aké ďalšie novinky prinesie aktualizácia?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Obliecť sveter, naňho bundu, do batôžka dáždnik a môžeme vyraziť do novej zoo, pýšiacej sa zvieratami z Euroázie. Tešiť sa môžeme na zvieratá z rôznych kútov tohto rozsiahleho územia – sedem ich uvidíme vo výbehoch a jedno v expozícii. Už názov rozšírenia napovedá, že sa opäť jedná o balíček naplnený hlavne zvieratami, a tak ich výbehy bude treba zostaviť už z objektov dostupných v hre Planet Zoo, pretože dodatok neprinesie žiadny nový stavebný štýl.

Rozšírenie prináša osem druhov zvierat od bylinožravcov cez plaza, vtáka až k šelmám. Nové druhy nájdete ako v zelenajúcich sa údoliach, tak až na vrcholkoch nehostinných hôr. Tešiť sa môžete na tieto zvieratá:

- Reklama -
  • Zubor
  • Diviak lesný
  • Rosomák
  • Takin
  • Saiga
  • Medveď pyskatý
  • Labuť veľká
  • Korytnačka zelená

Všetky tieto zvieratá obývajú veľké územia, preto bude dôležité im priestor dopriať aj vo vašich zoo parkoch. Vývojári sa opäť zamerali, mimo vzhľadu, hlavne na správanie zvierat a jeho vyobrazenie v hre. Nové druhy tak môžete obdivovať s unikátnymi animáciami pri interakcii s okolím aj medzi jedincami toho istého druhu.

Ako pri každom rozšírení aj tu nemožno zabudnúť na scenár kampane, kedy budete požiadaní Berniem Goodwinom (postava, ktorá vás sprevádza kampaňou od začiatku, pozn. red.) o pomoc s jeho tajnou misiou. Vašou úlohou bude navrhnúť a postaviť zoo, aby ste prekvapili Nancy Jonesovú, ktorá bude na park dohliadať, po jeho odchode do penzie. Títo dvaja spolu pracovali cez 30 rokov, a tak je Bernie nadšený, že môže pracovať na projekte pre svoju najlepšiu kamarátku. Celé to teraz stojí iba na Bernieho schopnosti udržať všetko v tajnosti.

Aktualizácia hry vždy predchádza vydaniu rozšírenia a rovnako tak vždy prináša aj nové herné mechaniky. Okrem opráv chýb a glitchov dostaneme nový typ budovy – obchod so suvenírmi. Síce už istú podobu stánku s darčekmi v hre máme, ale teraz sa bude jednať o modulárnu a plne upraviteľnú budovu. Celá stavba bude fungovať na jednoduchom princípe pridávania ďalších častí podľa toho, ako práve potrebujete. Jednoducho stačí umiestniť hlavný dielik a okolo neho si potom už podľa seba vybudujete jednotlivé časti, na ktoré si sami zvolíte z najrôznejších druhov poličiek, priehradok a skriniek na vystavenie tovaru.

- Reklama -

Dodatok aj aktualizácia vám hru obohatí už 13. 12. a získať ho budete môcť ako vždy s cenovkou 9,99 €. Ide o cenu, ktorá je typická pre druh rozšírenia, ktorý obsahuje iba nové zvieracie druhy.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -