PlayStation VR 2 zrejme čoskoro pripojíme aj k PC

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Na konzolách PlayStation 5 nenašla druhá verzia virtuálnej reality dostatok hráčov, a tak Sony chce PlayStation VR2 vdýchnuť nový život na počítačoch. Na ceste je adaptér, ktorý umožní pripojiť PS VR2 k PC.

Informáciu šíri YouTuber Brad Lynch. Podľa jeho správ Sony v Južnej Kórei požiadala o certifikáciu adaptéra už 27. 3. 2024, ale až teraz sa všetko šíri internetom. Výroba adaptéra má prebiehať v Číne.

- Reklama -

O túžbe preniesť PS VR2 na počítače hovoril zástupca Sony už vo februári tohto roku. Vtedy sa na PS Blogu písalo o pláne začať s podporou na PC v roku 2024.

Cieľom Sony je ponúknuť väčšiu rozmanitosť hier pre virtuálnu realitu, ktoré sú dostupné na počítačoch. Takže by ste si mohli zahrať napríklad Half-Life: Alyx od Valve. Táto hra by sa pridala k viac ako 40 podporovaným titulom z PS5, vrátane Horizon Call of the Mountain, Pavlov, Gran Turizmu 7, Resident Evil Village, Resident Evil 4 VR Mode, Beat Saber, Synth Riders alebo Drums Rock.

Headset PlayStation VR2 bol na trh uvedený vo februári 2023. V súčasnej dobe sa pre neho chystajú hry ako Metro Awakening, Legendary Tales alebo Zombie Army VR.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x