Podvodný survival horor Subnautica mieri na ďalšiu platformu

Mário Gurský Mário Gurský

Fanúšikovia prenosných video konzol a milovníci podmorských hĺbok sa môžu začať radovať. Vývojári Unknown Worlds oznámili, že ich vynikajúca survival hororová hra Subnautica a jej rozširujúci prídavok Below Zero, zamieri na Switch už budúci rok. Informuje o tom web Eurogamer.

Pre tých, ktorí nevedia, tak v Subnautice začínate ako hráč, ktorý so svojou loďou stroskotá na neznámej mimozemskej planéte. Nasleduje hra o prežitie, kde si ako prvé musíte zabezpečiť samozrejme potravu, dostatok pitnej vody a vzhľadom na to, že Subnatuica sa odohráva po vodou, tak dostatok kyslíka na potápanie. Vďaka týmto veciam ostanete dlhšie nažive.

- Reklama -

Ako hra pokračuje, tak sa vaše preskúmavanie stáva ťažším, ale aj zaujímavejším. Postupne sa vám otvárajú nové cesty pre dobrodružstvo a na scénu prichádzajú nové materiály. Tie vám umožňujú výstavbu základní, rovnako ako aj vozidlá, ktoré uľahčujú podmorské preskúmavanie.

Unikátny svet pod vodou

Sp základnými mechanikami je to podobné ako v každej survival hre. Výnimočnosť však naberá vďaka podmorskej atmosfére a veľmi pekne podávanému deju, ktorý je dostatočný na to, aby udržal veci v pohybe. Na druhú stranu ale nezväzuje natoľko, aby ste nemali šancu preskúmavať a okrádal vás tak o zážitok z hry.

Od ohromujúcich modrých vôd, korálových oblastí, až po jej čierno-čiernu strašidelnú hĺbku. Presne tak ako otvorený oceán vplýva na ľudí. Je to neustále potešenie z objavovania. Prínosom pre hru je určite aj jej zvukový dizajn, hmlistá viditeľnosť ako aj hororové temné morské dno.

- Reklama -

Below Zero

Jej pokračovanie, Subnautica: Below Zero, sa odohráva na rovnakej planéte avšak s chladnejšími teplotami. Je tu o niečo väčší dôraz na pozemné preskúmavanie. Nájdete tu však aj rozkošné tučniaky ako aj nové morské živočíchy, aby vás hra udržala na pozore.

Presný dátum vydania na Switch zatiaľ nieje známy, avšak hra dorazí určite až budúci rok.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x