Policajti v Night City budú pomáhať a chrániť. Na aké zmeny sa pripraviť?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

S rozšírením Phantom Liberty sa zásadne zmenia niektoré základné herné mechanizmy, napríklad práca polície. Vývojári v nedávnom streame rozobrali chystané novinky.

Teraz sa bohužiaľ nedá úplne povedať, že by si policajti v Night City svedomito plnili svoje povinnosti. Krátko po vydaní hry bolo jasné, že s nimi vývojári budú mať veľa práce. Na základe poslednej ukážky sa však zdá, že sa úsilie naozaj oplatí.

- Reklama -

Vývojári počas posledného streamu potvrdili, že vás polícia v prípade priestupku bude aktívne prenasledovať. A pokiaľ sa hliadke stratíte z dohľadu, bude po vás pátrať v okolí. Na minimape sa objavia ikonky znázorňujúce konkrétne jednotky a smer ich jazdy.

A keďže polícia verbuje aj skúsených hackerov, môže sa hliadka nabúrať do hardvéru vášho vozidla a vyradiť ho z prevádzky. V repertoári donucovacích prostriedkov nájdeme aj narážanie do vozidla alebo zátarasy.

Čím dlhšie budete uchádzať a vzdorovať, tým viac hviezdičiek si vyslúžite, s každou ďalšou sa bude zvyšovať obtiažnosť. Veľký pozor by ste si mali dať na jednotky MaxTac, ktoré sa neštítia ničoho. Elitní policajti môžu hacknúť vaše vozidlo a zistiť si vašu polohu aj v prípade, keď sa im stratíte z dohľadu.

- Reklama -

To všetko sa prejaví aj v základnej hre s uvedením updatu 2.0. Phantom Liberty dorazí 26. septembra na PC a konzoly Xbox Series a PlayStation 5.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -