Pracuje spoločnosť Sony na novom emulátore PS2 pre systémy PS5 a PS4?

Mário Gurský Mário Gurský

Po úprimne ohromujúcom zvýšení cien služby PS Plus, ktoré bolo oznámené prakticky cez noc, potrebuje spoločnosť Sony pre svoje predplatné nejakú „bombu“. Jedným zo spôsobov, ako by si mohla získať priazeň dlhoročných členov, je vylepšenie emulátora PS2, ktorý by jej umožnil obnoviť klasické tituly zo začiatku 90. rokov spolu s titulmi pre PS1 a PSP, ktoré pridáva ako výhodu služby PS Plus Premium.

Stojí za zmienku, že japonský gigant vytvoril emulátor PS2 pre PS4, vďaka ktorému vyšlo niekoľko desiatok retro titulov, ako napríklad Twisted Metal Black a Jak & Daxter: The Precursor Legacy. Bol však ostro kritizovaný pre svoj chybový výkon a všeobecný nedostatok funkcií a spoločnosť Sony preň nakoniec prestala vydávať nové hry.

- Reklama -

Populárny YouTuber, Mystic, tvrdí, že má „dobré informácie“ o tom, že nový emulátor je na ceste k PS5 a PS4, hoci sa nepodelil o žiadne konkrétne detaily. Na tomo mieste asi stojí za zmienku, že Mystic sa historicky nikdy neoznačoval za online „insidera“ alebo „leakera“ – hoci mu to dodáva značnú dôveryhodnosť, keďže si je tu svojimi informáciami očividne istý.

Vzhľadom na to, koľko práce spoločnosť Sony vynaložila na svoje vyššie uvedené emulátory PS1 a PSP, sa zdá, že japonský gigant to s oživením obsahu zo svojich archívov myslí vážne. A je logické, že ďalším cieľom držiteľa platformy je PS2.

Samozrejme, dúfame, že sa to ukáže ako pravda, pretože to bude mať za následok archiváciu väčšieho množstva obsahu v obchode PS Store, čo je pre zachovanie pozitívne. A ako sme už spomenuli v úvode tohto článku, vzhľadom na to, že cena služby PS Plus Premium do budúcnosti neúmerne stúpa, bude potrebovať všetok obsah, aby ospravedlnila svoju premrštenú cenu.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -