Pripravila spoločnosť Sony najhorší mesiac PS Plus v histórii?

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Sony mala v minulosti niekoľko nevydarených hier, ale ak chce niekedy prekonať základnú zostavu PS Plus na september 2023, čaká ju neuveriteľne ťažká úloha. Máme tu hroznú hru pre PS4 v podobe Generation Zero, priemerné MMO v Black Desert a jediný slušný open world zážitok v Saints Row. V porovnaní s minulými snahami je to naozaj slabý výber. Dalo by sa to nazvať ako prepadákom, ale Sony sa tentokrát naozaj prekonalo a padlo ešte nižšie, keď si uvedomíte, že za túto zostavu si možno ešte priplatíte viac ako doteraz.

Zvýšenie cien nastane vo všetkých troch úrovniach PS Plus v rámci ročného predplatného: Essential, Extra a Premium. Ak neviete, tu je rozdelenie:

- Reklama -
Pôvodná cenaNová cena
PS Plus Essential59,99 Euro71,99 Euro
PS Plus Extra99,99 Euro125,99 Euro
PS Plus Premium119,99 Euro151,99 Euro

Spoločnosť Sony zvýšenie ceny odôvodňuje takto: „Táto úprava cien nám umožní pokračovať v poskytovaní vysokokvalitných hier a výhod s pridanou hodnotou v rámci predplatného služby PlayStation Plus.“ Potom sa vôbec nezmieňuje o tom, aké by mohli byť tieto dodatočné výhody, ktoré by odôvodňovali také výrazné zvýšenie ceny. Ak ste členom služby PS Plus Premium a vaše predplatné len tak mimochodom vyprší budúci mesiac, zaplatíte ďalších 32 Eur navyše, za potešenie z hrania titulu pre systém PS4 s hodnotením Metacritic 45.

Chudobná zostava na september 2023 a zvýšenie cien členstva by boli samy o sebe dosť zlé, ale keď sa spoja a oznámia ruka v ruke ide o najhorší mesiac služby PS Plus v histórii.

Chceli by sme si myslieť, že členovia služieb PS Plus Essential a PS Plus Extra sú spokojní s tým, čo dostávajú. V troch hrách pre PS4, PS4 pre tých na základnej úrovni je vždy trochu kvality (a Saints Row stále považujeme za dobrú hru pre tento mesiac). Predplatitelia služby PS Plus Extra dostanú hody fantastických titulov – niekedy až 20 naraz. To je neuveriteľná hodnota, ktorú však teraz kazí zvýšenie ceny o 12 Eur resp. 26 Eur.

- Reklama -

Je služba PS Plus Extra od budúceho mesiaca stále výhodná? Áno, pravdepodobne je, ale hry pre PS5 a PS4, ktoré spoločnosť Sony vyberá pre túto službu, budú teraz viac pod drobnohľadom a budú podliehať zvýšenej kontrole. Používatelia vedia, že spoločnosť vybrala tieto tituly s vedomím, že požaduje viac peňazí.

Takže sa vraciame k službe PS Plus Premium: členskej úrovni, ktorú podporovatelia spoločnosti Sony neustále odsudzujú a ktorá teraz stojí ďalších 32 Eur viac. V posledných mesiacoch sa aktualizácie hier obmedzili na tituly pre PS1 a PSP. Od obnovenia služby sa neobjavila ani jedna nová hra pre PS2. Občasné zážitky pre PS3 prostredníctvom streamovania. Veľmi zriedkavo sa vám ponúknu viac ako tri hry naraz. Je to zlý pomer ceny a kvality a spoločnosť Sony chce teraz viac.

Spoločnosť Sony môže upraviť cenovú štruktúru svojej služby PS Plus kedykoľvek a akokoľvek chce, ale ohlásenie takéhoto výrazného zvýšenia bez akéhokoľvek odôvodnenia alebo pridaných výhod pôsobí zle. Mohlo by jej niečo také prejsť, keby oznámila, že hry pre PS3 sa dajú sťahovať a hrať natívne? Pravdepodobne. Mohlo by jej niečo také prejsť, keby prezradila, že hry prvej strany budú pridané do služby PS Plus Premium v deň vidania? Určite.

To nie sú reálne návrhy, ale nemôžete jednoducho prísť a povedať „dajte nám viac peňazí“ bez dôvodu. Dúfajme, že existuje aj iná strana tejto mince, ktorú spoločnosť Sony ešte neodhalila a ktorá aspoň trochu ospravedlní jej rozhodnutie zvýšiť ceny služby PS Plus. Pretože práve teraz Sony žiada viac peňazí za hranie Generation Zero. To sa nám akosi nedarí prekonať.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -