Pre Google Stadia je vo vývoji viac ako 400 hier

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Google Stadia vyzerala na papieri pomerne zaujímavo. Zatiaľ to však vyzerá tak, že spoločnosť od jej uvedenia trochu bojuje s nezáujmom zo strany hráčov, resp. zákazníkov. Oficiálne čísla k dispozícii nie sú, ale nízke počty hráčov v multiplayeri naznačujú, že sa službe nedarí tak, ako by si to gigant predstavoval. Podľa portálu Gaming Bolt však verí, že sa situácia zmení.

Má sa tak stať vďaka hrám, ktoré sú momentálne v príprave. Je o tom presvedčený Jack Buser, teda človek, ktorý má ponuku hier v Google Stadia na starosť. „Vývoj hier zaberá množstvo času. O Stadii budeme mať lepšiu predstavu tak o tri až štyri roky,“ uviedol. Práve vtedy podľa jeho slov očakávajú najväčší prísun dohodnutých hier. A tých nemá byť málo.

„Môžem povedať, že sme vytvorili akúsi roadmapu, v ktorej figuruje približne 400 hier. Na tých teraz pracuje 200 vývojárov. Až tieto tituly dorazia, budete o našej službe počuť viac,“ prisľúbil Buser s tým, že sa hráči v najbližšej dobe majú tešiť na oveľa viac hier.

Zdá sa teda, že spoločnosť svojej službe Google Stadia aj naďalej verí. Je jasné, že nejaký čas potrvá, než sa investície vrátia. Práve vlastné hry by mohli byť odpoveďou na problém ohľadom neatraktívnej ponuky. To je spôsobené najmä tým, že so službou nespolupracuje príliš veľa veľkých vydavateľov.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] hier v podstate kdekoľvek a bez toho, aby ste museli mať výkonný stroj. Spomenieme napríklad Google Stadia, PlayStation Now alebo GeForce Now. Nezaostáva ani Microsoft a po dlho oznamovanom projekte xCloud […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x