Predaje systému PlayStation 5 dosiahol 46,5 milióna kusov

Mário Gurský Mário Gurský

Vyplýva to z najnovšej správy o finančných výsledkoch, v ktorej sa uvádza, že predaj hardvéru za posledný štvrťrok dosiahol 4,9 milióna kusov. Čo je pre konzolu PlayStation rekord v druhom štvrťroku. V auguste predané jednotky konzoly Sony činili 41,7 mil. kusov.

Spoločnosť uviedla, že tieto predaje boli v súlade s očakávaniami a predstavovali 25-percentný nárast oproti predaným jednotkám PS4 v rovnakom období (2. štvrťrok roku 2017). Ďalej, 4,9 mil. predaných konzol PS5 v 2. štvrťroku predstavuje 48-percentný nárast v porovnaní s minulým rokom, pravdepodobne vďaka zvýšeným zásobám.

- Reklama -

Cieľ spoločnosti predať v tomto fiškálnom roku 25 miliónov kusov systému PS5 zostáva nezmenený – spoločnosť dúfa, že predaj podporí model PS5 Slim a PS Portal, ako aj vydanie hry Marvel’s Spider-Man 2, ktorej sa už predalo viac ako 5 miliónov kópií.

V rámci celého segmentu hier a sieťových služieb spoločnosť Sony vykázala za 2. štvrťrok 2023. finančného roka tržby vo výške 954,1 miliardy jüanov (5,15 miliardy GBP), čo predstavuje medziročný nárast o 32 %. Prevádzkový zisk dosiahol 4,89 mld. jüanov (26,4 mil. GBP), čo predstavuje medziročný nárast o 16 %, ale je nižší ako v rokoch 21, 20 a 19.

Prehľad predaja hardvéru bol 287,5 miliardy jüanov (1,6 miliardy libier) a predaja softvéru 479,3 miliardy jüanov (2,6 miliardy libier) – v oboch prípadoch ide o medziročný nárast a porovnanie s predchádzajúcim štvrťrokom.

- Reklama -

Tržby z predaja sieťových služieb dosiahli 133,9 miliardy jüanov (722,7 milióna GBP), čo je ďalší nárast pravdepodobne spôsobený vyššími cenami služby PS Plus. Počet mesačných aktívnych používateľov siete PSN je teraz 107 miliónov, čo je medziročný nárast o 5 miliónov, ale menej ako v predchádzajúcich troch štvrťrokoch.

Spoločnosť Sony neaktualizovala počet predplatiteľov služby PlayStation Plus, ktorý bol na konci minulého finančného roka 47,4 mil. Napokon, v minulom štvrťroku sa predalo 67,6 mil. hier pre PS4 a PS5, čo predstavuje ďalší medziročný nárast a porovnanie s 1. štvrťrokom tohto finančného roka.

Celkovo teda možno povedať, že údaje o predaji hardvéru a softvéru pre PlayStation 5 pred možno veľkým sviatočným obdobím rastú, keďže spolu s novým modelom konzoly sa zvýšili aj zásoby.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -