Predaje videohier vyskočili v septembri na historické maximum

Michal Frajkor Michal Frajkor

V momentálnej situácii to majú vo svete mnohé spoločnosti ťažké. Niektoré kvôli pandémii nemôžu poskytovať svoje služby a niektoré už o svoje podnikanie prišli úplne. To sa však netýka videoherného priemyslu, ktorý je na vzostupe. V septembri totiž predaje videohier vyskočili na historické maximum, keďže mnoho ľudí ostáva dom a hľadá nové spôsoby, ako sa zabaviť. Informáciu priniesol portál GameSpot.

Videohry sú v kurze viac než kedykoľvek predtým

To ale nič nemení na fakte, že aj herné štúdiá to majú ťažké. Väčšina z nich totiž tiež musí buď pracovať z domu, alebo v obmedzenom režime. Napriek tomu sa zdá, že im ide všetko podľa plánu a určite sú radi, že videohry sú momentálne v kurze ešte viac, než kedykoľvek predtým. Môže za to pandémia. Väčšina z nás musí tráviť podstatne viac času doma a tým pádom zháňame nové veci, ktoré by nás zabavili. Hry sú presne jednou z vecí, ku ktorej sa mnoho ľudí uchyľuje aj keď predtým možno hráčmi neboli.

- Reklama -

Analýza spoločnosti NDP hovorí, že za obdobie júl až september sa na hry, konzoly a herné príslušenstvo minulo vyše 11,2 miliardy dolárov a to iba v Amerike. Ak by sme do toho zarátali aj ostatné krajiny po celom svete, dostali by sme sa k naozaj vysokému číslu. Tento trend totiž nie je len v Amerike, ale po celom svete. Je to nárast o 24% oproti rovnakému obdobiu z minulého roka. Z toho 10,4 miliardy dolárov sa minulo iba na samotné hry a softvér. Nárast zaznamenali aj mikrotransakcie a predplatné služby.

Among Us stále kraľuje

Čo sa týka samotných hier, na vrchole si medzi veľkými AAA titulmi sedí indie titul Among Us, o ktorom ste už určite počuli aj z našich článkov. Konkurenciu mu robia NBA 2K21, Super Mario 3D All-Stars, Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 alebo aj Ghost of Tsushima. Hrám ako Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty: Modern Warfare, Fortnite a Minecraft sa tiež veľmi darilo. Dokonca sa na zoznam dostala aj hra Marvel’s Avengers od Square Enix napriek tomu, že jej štart nevyšiel podľa predstáv a stráca hráčov.

Do veľkej miery na predajoch majú zásluhu aj nové generácie konzol. PlayStation 5 bola vypredaná takmer okamžite po celom svete a Xbox Series X/S zaznamenal najsilnejší štart v celej histórii tejto konzoly. Takže ak sa hovorí, že všetko zlé, je na niečo dobré, herný priemysel by o tom vedel rozprávať.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x