Prepúšťanie u tvorcov League of Legends: Riot Games vyhodí 11 % zamestnancov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Zlé správy stále nekončia. Tentokrát prišli na rad tvorcovia z Riot Games, ktorí budú prepúšťať značnú časť svojich zamestnancov.

Spoločnosť Riot Games oznámila, že prepustí cez 500 zamestnancov a zasadila tak ďalšiu ranu pracovníkom v hernom priemysle. Toto rozhodnutie nadväzuje na neblahý trend uzatvárania štúdií, rušenia hier a prepúšťania naprieč celým herným priemyslom v roku 2023.

- Reklama -

Generálny riaditeľ A. Dylan Jadeja najskôr vo verejnom liste na oficiálnych stránkach Riot Games oznámil, že prepustí 11 % svojich zamestnancov, čo bude mať za následok prepustenie 530 zamestnancov a uzavretie Riot Forge. Jadeja uviedol, že Riot sa stal neudržateľným, a upozornil na rad “veľkých stávok”, ktoré sa nevyplatili.

V liste sa ako hlavné dôvody prepúšťania zdôrazňuje rastúce náklady a neschopnosť zvýšiť hodnotu hry pre hráča. Jadeja zdôraznil, že znižovanie počtu zamestnancov je nutnosťou, a nie iba taktikou, ako sa zavďačiť akcionárom. Zamestnanci naprieč spoločnosťou začnú dostávať e-maily s oznámením o ukončení pracovného pomeru, pričom prvé prepúšťanie začne už v týchto dňoch a dokončenie znižovania počtu zamestnancov pravdepodobne skončí v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov. Generálny riaditeľ uistil fanúšikov, že tituly od Riot Games nebudú ovplyvnené, hoci v hre Legends of Runeterra dôjde k určitému zmenšeniu tímu.

Po nadchádzajúcom vydaní hry Bandle Tale: A League of Legends Story ale ukončí činnosť vydavateľskú divíziu Riot Forge.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x