PS5 hry si na externý disk neuložíte ani dočasne

Michal Frajkor Michal Frajkor

Narozdiel od Xbox Series X/S si v prípade konzoly novej generácie od Sony – PS5, hry neuložíte na externý disk a to ani dočasne. Čo však môžete urobiť je zvoliť si externý disk ako predvolený pre PS4 hry. Táto správa veľmi nepoteší hráčov, ktorí zvyknú mať nainštalovaných množstvo hier, aj keď ich práve nehrajú. Informuje o tom portál GameSpot.

To, že si pravdepodobne nebudeme môcť ukladať PS5 hry na externý disk sme už nejak tušili. Stále tam však bola nádej, že podobne ako v prípade Xbox Series X/S, si ich budeme môcť aspoň dočasne odložiť na externý disk. Tým pádom by sme ich síce nemohli hrať, ale v prípade, že by sme sa k nim chceli vrátiť, nemuseli by sme ich celé sťahovať odznova. To, aspoň zo začiatku, nebude na konzole PS5 možné.

- Reklama -

Jednoduchým trikom si však môžete aspoň ako-tak pomôcť k voľnému miestu na hlavnom disku. Vo svojej novej konzole môžete nastaviť externý disk, ako predvolené úložisko pre PS4 hry. Také hry môžete dokonca z externého úložiska aj hrať, pravdepodobne však zažijete dlhšie načítavanie a utrpí tým aj rýchlosť samotnej hry. Túto možnosť si nastavíte v nastaveniach, pod záložkou “Storage”, teda Úložisko.

Upozorniť však treba na fakt, že je to buď-alebo. Ak si nastavíte ukladanie hier na externý disk, uložia sa tam všetky hry. Nemôžete si vyberať jednotlivo, ktorú hru chcete kam uložiť.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x