PS5 sa v Japonsku predalo štvornásobne viac než Xbox Series X/S

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Sony predalo za úvodné 4 dni od vydania nových konzol PS5 približne 118 000 kusov, čo je štvornásobne viac než v prípade Xbox Series X/S. Informácie priniesol portál GamesRadar.

Zatiaľ čo v prípade PS5 sa predalo viac než 100 tisíc kusov, z nových konzol Xbox Series X a S to bolo len okolo 21 000. Najpredávanejšou hrou v Japonsku je Spider-Man: Miles Morales, s 18 640 kópiami. Nezaostáva ani Demon’s Souls s 18 607 kusmi.

- Reklama -

Aj keď z pohľadu Sony ide určite o veľký úspech, na pamäti treba mať niekoľko skutočností. Prvou je, že kvôli pandémii koronavírusu bol predaj mimoriadne nízky. Pre porovnanie, v roku 2013 sa za týždeň od vydania predalo viac ako 300 tisíc kusov. Druhou je to, že aj keď Microsoft predal menej konzol, aj napriek tomu ide v krajine o nedostatkový tovar. Obchodníci dokonca v prípade nových Xboxov uskutočňujú lotériové predaje. Vyzerá to teda tak, že spoločnosť nedokázala pokryť dopyt zo strany hráčov.

Za zmienku stojí aj to, že ide o údaje z jednej krajiny. Zaujímavé by bolo pozrieť sa na čísla aj v ostatných krajinách sveta. PS5 u nás vychádza už zajtra, pričom je beznádejne vypredaná a ani v prípade Xbox Series X/S nemožno hovoriť o enormnom nadbytku.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x