PS5 Showcase event má svoj dátum premiéry

Mário Gurský Mário Gurský

Akcia bude zameraná na first-party hry a externe štúdia, vrátane štartovacíc titulov. Spoločnosť Sony oznámila svoju akciu PlayStation 5 showcase na stredu 16. septembra o 22:00 nášho času. Event bude sledovať hlavne hry, ktoré budú v predaji spoločne na launch novej generácie konzoly.

Ako spomína portál GameSpot, ak ešte stále nieste rozhodnutý do ktorej konzoly pôjdete, toto môže byť práve šanca ako sa rozhodnúť. Čo je ešte viac dôležitejšie, že sa môžeme dozvedieť aj ďalšie a oveľa viac potrebné informácie ohľadom kozoly, ako je napríklad cena a dátum vydania.

- Reklama -

Zamerané na Hry

Event bude možné sledovať na streamovacej stránke Twitch a na YouTube. Program by mal trvať približne 40 minút. Bude zameraný viac na hry ako hardware. Rovnako by sme sa mali dozvedieť viac informácií o first-party a third-party hrách.

Vieme, že Spider-Man: Miles Morales a Ratchet & Clank: Rift Apart sú naplánované blízko dátumu vydania novej konzoly PlayStation 5. Ani jedna z nich nemá stanovený dátum vydania. Ani ďalšie hry ako napríklad Demon’s Souls.

Call of Duty: Black Ops Cold War tiež nemá dátum vydania pre PlayStation 5, ale vieme, že vide tri dni po vydaní Xbox Series X a S . Ak by PS5 konzola vyšla o pár dní skôr a CoD by bol ako launch titul, bola by to rozhodne veľká vec.

- Reklama -

Cenová Politika

Nemali by sme však ani zabúdať na to, že sa bude jednať o prvé predstavenie novej cenovky hier. Hry na novú generáciu zdražejú na 70 €. podobnú cenovku oznámilo aj Take-Two. Iné spoločnosti ako napríklad Ubisoft sa k tomu zatiaľ nijako nevyjadrujú.

Spoločnosť sony doposiaľ nezverejnila dátum vydania a ani cenu PlayStation 5. Momentálne ale už nemá veľmi na čo čakať. Dôvodom je, že konkurencia z Microsoftu už odhalila dátum vydania Xbox Series X a S na 10. novembra. Rovnako ako aj cenu. Zatiaľ čo Xbox Series X sa bude predávať takmer za 500 €, jeho o čo si slabšia verzia Xbox Series S za necelých 300 €.

Aj v tomto je rozdiel od Sony. Kde jediný rozdiel medzi verziou PlayStation 5 a PS5 Digital je len DVD mechanika, ktorá sa vo verzii Digital nenachádza. Z tohto dôvodu je nepravdepodobné, že rozdiel medzi cenami bude tak obrovský. Dúfam za nás všetkých, že sa to už čoskoro dozvieme.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Devil May Cry 5 na PlayStation 5. DMC 5: Special Edition, ktorý bol odhalený behom nočnej akcie PlayStation 5 Showcase, prichádza na konzoly novej generácie od Sony. Bude k dispozícii hneď v […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x